TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ulusal Aday Hakem Kursu’nu Ziyaret Etti

Ulusal Aday Hakem Kursu bugün (08 Ağustos 2018, Çarşamba) Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda başladı. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Liglerden Sorumlu Asbaşkan Ahmet Göksu, kursu ziyaret ederek aday hakemlere başarılar diledi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ‘’Hepiniz hoş geldiniz. Hakemlik çok önemli bir meslek. Takımlarımız sezon boyunca maçlar oynayarak emek sarf ediyorlar. İki takımın mücadelesini yöneten ve adaleti dağıtan sizlersiniz. Bu konuda, ben bir spor adamı olarak, sizlere şunu söylemek istiyorum. Hakkaniyetten ve adaletten şaşmayınız. Kendinizi iyi yetiştirmelisiniz. Artık hakemlik çok önemli bir meslek haline geldi. Kişisel gelişiminize önem göstermelisiniz. Özellikle yabancı dilinizi geliştirmeniz, öğrenmeniz çok yararlı olacaktır. Görüyorum ki aranızda bayan sayısı çok, bu bizi mutlu ediyor. Biz bir ekibiz, hepimiz aynı takımdayız. Hepinize başarılar diliyorum.

12 Ağustos 2018 Pazar gününe kadar devam edecek kursun eğitmenliği MHGK Başkanı Aziz Yener ve MHGK Üyesi Meral Taşpınar yapıyor. Teorik eğitimlerin yanı sıra saha uygulama eğitimleri de alacak olan aday hakemler düzenlenecek özel karşılaşmalarda düdük çalacaklar.

Saha denemeleri ve yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler ulusal hakem olmaya hak kazanacaklar.

Bu Yazıya Oy Verin