TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ulusal Aday Hakem Kursu’nu Ziyaret Etti

Ulusal Aday Hakem Kursu İkinci Grup, bugün (15 Ağustos 2018, Çarşamba) Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda başladı. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Liglerden Sorumlu Asbaşkan Ahmet Göksu, kursu ziyaret ederek aday hakemlere başarılar diledi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ‘’Hepiniz hoş geldiniz. Geçtiğimiz hafta ilk grup hakemlerimizle birlikteydik. Onlara da söylemiştim sizlere de söylemek istiyorum. Hakemlik günümüzde artık çok önemli bir meslek haline geldi. Sahada mücadele eden, emek veren, formasını terleten iki takımın mücadelesinde adaleti dağıtan sizlersiniz. Sizler adaletli olmalısınız, hakkaniyetli olmalısınız. Her zaman söylüyorum. Kişisel gelişimlerinizi ihmal etmeyiniz. Mutlaka bir yabancı dil öğrenmeniz ve onu geliştirmeniz gerekiyor. İlk grupta olduğu gibi bu grupta da bayan hakem sayımız ağırlıkta. Bu bizi memnun ediyor. Biliyorsunuz kurullarımızda bir çok bayan yöneticimiz görev yapıyor. Beş gün boyunca burada zor bir eğitim alacaksınız. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum’’ dedi.

19 Ağustos 2018 Pazar gününe kadar devam edecek kursun eğitmenliği MHGK Başkanı Aziz Yener ve MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı yapıyor. Teorik eğitimlerin yanı sıra saha uygulama eğitimleri de alacak olan aday hakemler düzenlenecek özel karşılaşmalarda düdük çalacaklar.

Saha denemeleri ve yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler, ulusal hakem olmaya hak kazanacaklar.

Bu Yazıya Oy Verin