TVF & Amway İşbirliği Beşinci Yılında

2013 yılından bu yana, tüm voleybol milli takımlarının resmi sponsoru olan Amway, bugün (06 Haziran 2017 Salı), Taksim Grand Hyatt Hotel’de gerçekleşen tanıtımla, Türkiye Voleybol Federasyonu ile olan anlaşmasını yeniledi.

 

Anlaşma çerçevesinde Türkiye Voleybol Federasyonu’nun portföyünde bulunan ürün kategorilerindeki ihtiyaçlarını karşılayan Amway, ayrıca finansman desteğinde de bulunmaya devam edecek. Amway, bunlara ek olarak yine Türkiye Voleybol Federasyonu ile ortak olarak devam ettirdiği, “Filenin Fidanları Projesi”ni de desteklemeyi sürdürecek.

 

Ergün, “TVF ile çalışmaktan onur duyuyoruz”

 

Konuya ilişkin gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, Türkiye Voleybol Federasyonu ile çalışmaktan büyük onur duyduklarını söyledi. 350 binden fazla Amway Serbest Girişimcisi’nin gücünü voleybolcularla birleştirdiklerinin belirten Tayfun Ergün, ortaya inanılmaz bir sinerji çıktığını kaydetti. Ergün, “TVF ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma Amway olarak bizim marka bilinirliğimize ve imajımıza da büyük bir katkı sağlıyor. Serbest Girişimcilerimiz bu sponsorluktan büyük gururla bahsediyor ve destekliyorlar” dedi. Kız ve erkek milli takımlarını desteklerken çocukların da voleybola ilgisini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Ergün, bu doğrultuda federasyon iş birliğiyle 2014 yılından itibaren ‘Filenin Fidanları’ isimli sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Ergün bu konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı, “Filenin Fidanları projesi ile 65 il olan sayımızı 81 ile çıkarmayı hedefliyoruz. Milli Takımlarımızın bu yıl takvimleri çok yoğun, büyük başarılara imza atacaklarına inancımız tam. Birlikte 2017 sezonunu başarı ile tamamlayacağız. Hem sahada hem de arka planda desteğimiz ve uzun soluklu sponsorluk birlikteliğimiz devam edecek.”

Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün son olarak “Filenin Fidanları Projesi” ile çocuklara voleybol sporunu sevdirerek bu sporun Türkiye’deki gelişimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını, 10 yıl sonra da bu proje kapsamında yetiştirilen fidanlardan, milli voleybolcuların yetişeceğini sözlerine ekledi.

Basın toplantısında konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “2013 yılından beri, Amway ile güzel bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Amway, milli takımlarımızın ürün ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, “Filenin Fidanları” projesiyle çocuklarımızın sporu sevmesi ve bedensel gelişimlerinin sağlanmasında da büyük katkılarda bulunuyor. Filenin Fidanları projesi ile bugüne kadar toplam 65 ilde yaklaşık 100.000 çocuğumuza ulaştık. İnanıyorum ki; önümüzdeki dönemde 81 ilin tümüne ulaşarak daha çok evladımızı voleybolla buluşturacağız. Bu noktada Amway, çocuklarımızın spor sevgisini artırmak, voleybolu küçük yaşlardan itibaren tüm ülke geneline yayarak başarılı voleybolcular ve voleybol sever kitleler yaratmak doğrultusunda yaptığımız çalışmaların da en büyük destekçisi konumunda bulunuyor. Türk Voleybolu’na olan ilgiyi artırma noktasında, başta Amway Türkiye Genel Müdürü Sayın Tayfun Ergün ve Amway Avrupa Dış İlişkiler Kıdemli Bölge Müdürü Sayın Candan Çorbacıoğlu olmak üzere tüm Amway ailesine katkılarından dolayı teşekkür ediyor, önümüzdeki süreçte, hep birlikte voleybolumuzu daha ileri seviyelere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

A Bayan Voleybol Milli Takımı Kaptanı Neslihan Demir Güler ise, “Amway’le beşinci yılımıza giriyoruz. Bugüne kadar bize verdikleri desteğe çok teşekkür ediyoruz. Amway sadece bizim değil, ülkemizde voleybol oynamak isteyen tüm gençlerin hayallerine ortak oluyor. Umuyorum ki bu iş birliğimiz uzun yıllar büyüyerek devam eder” dedi.

A Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Arslan Ekşi, “Amway’e bizlere verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. Bugünkü şartlarda, tüm spor branşlarında sponsorlar çok önemli hale geldi. Amway’le sponsorluğun dışında bir aile haline geldik. Onların desteğiyle erkek voleybolunu daha da yüksek seviyelere çekeceğimize inanıyoruz” dedi.

Toplantının sonunda Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün ve Amway Avrupa Dış İlişkiler Kıdemli Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu ile Türk Milli Voleybol Takımı Kaptanları hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu Yazıya Oy Verin