Türkiye Voleybol Federasyonu 60. Yılını Kutladı

60 yıllık tarihi ve bugüne kadar elde ettiği başarıları ile Türk sporuna damgasını vuran Türkiye Voleybol Federasyonu’nun görkemli 60. Yıl Balosu, bugün (14 Eylül 2018, Cuma), Ankara Sheraton Hotel’de yapıldı.

Eski A Milli Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Neslihan Demir Güler ile spor spikeri Güven Göktaş’ın sunumuyla gerçekleştirilen baloya; Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkan Vekili  Sayın Bünyamin Bozgeyik, Merkez Valileri, TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ, TVF Yönetim Kurulu Üyeleri, TVF sponsorlarının yöneticileri, Eski TVF Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bosna Hersek Voleybol Federasyonu Başkanı Alija Fatic, Kosova Voleybol Federasyonu Başkanı Abedin İbrahimi, Kulüp temsilcileri, Türk voleyboluna imza atmış eski sporcu, hakem, gözlemci, antrenörleri, A Bayan ve Erkek Milli Takımı sporcuları, federasyon çalışanları, medya mensupları ile çok sayıda davetli katıldı.

Gecede açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, hem kulüp hem de milli takımlar seviyesinde Türk sporunun en başarılı branşının voleybol olduğunu kaydetti.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, ülkeye sayısız şampiyonluk hediye eden voleybol ailesinin 60 yıllık yolculuğunun federasyon çatısı altında devam ettiğini belirterek, “Bu başarı hikayesinin içinde, devletimiz, kulüplerimiz, oyuncularımız, hakemlerimiz, antrenörlerimiz, taraftarlarımız, basınımız ve tüm federasyon çalışanlarımızın payı vardır.

Başarının bir ekip işi olduğunu vurgulayan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Federasyonumuzun varlık sebebi burada kendini belli etmektedir. Bizlerin en önemli görevi insanları birleştirmektir. Başarıda, mutlulukta, geçmişte, gelecekte mücadelemizde ülkemizi, sporseverleri ve voleybol severleri birleştirmek federasyonumuzun önceliğidir. Her zaman gelişecek, çalışacak, birlik olacak, kime ait olursa olsun tüm başarıları beraber kutlayacağız. Tüm paydaşlarımızı kendi zirvesiyle buluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün bu çatı altında olan, bu toprakların voleybol hikayesine katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Ne mutlu bize ki hepimiz aynı takımdayız. 60’ıncı yıl sloganımız da ‘Hepimiz aynı takımdayız’.” dedi.

Gecede konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, Eğitim Kurulunu temsil etmekten onur duyduğum Voleybol Federasyonu’nun 60. Yıl Gala Gecesi’nde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Bakan Selçuk, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif  Üstündağ ile özel bir dostluğu olduğunu ifade ederek; federasyon bugüne kadar çok iyi işlere imza attı. Uzun yıllar beni çalıştırdılar, hiç para vermediler. Sürekli eğitim kurulunda iş verdiler ama haklarını yememek lazım senede bir kere yemek ısmarladılar” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “Voleybolun Türkiye’de ilerlemesi, daha da gelişmesi ve uluslararası bağlamda çok daha güçlü bir hale gelmesi için biz de elimizden geleni yapacağız. Hem voleybol lisesi anlamında hem de başka çerçevelerde bu sporun gelişmesi adına Bakanlık olarak kararlıyız.

Sporun ve sanatın ince ayarından geçmemiş olan çocukların gerçekten şahsiyetlerini bulacağını düşünmediğini belirten Selçuk, “Eğitimin birçok akademik içeriği var. Matematik, fizik, kimya, biyoloji var ama ‘Bir çocuk sporla, sanatla buluştuğunda neler oluyor?’ diye beyindeki aktivasyonlara baktığımızda inanılmaz bir bütünsel gelişim görüyoruz. O sebeple bütün eğitim sisteminin hedefi sporu daha da yüceltmek ve bütün federasyonlarımızın desteğini bu konuda almaya gayret etmektir.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen gala gecesinde söz alan; ilk erkek milli takım oyuncusu Melih Çelebi ile TVF Teknik Kurulu Başkanı ve Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay ise; 60. Yıl Balo gecesinde bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek; federasyonun 60. Yılı’nı kutlayan mesajlarını ilettiler.

Gecede 60 yıllık tarihi ve bugüne kadar elde ettiği başarıları içeren özel bir belgeselin tanıtımı da yapıldı. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından hazırlanan belgeselin tanıtımı izleyicilerden büyük alkış aldı. 

Gala gecesinde; ilk milli takım forması, ilk A Erkek Voleybol Milli Takımı’nın fotoğrafı, kazanılan kupalar, imzalı voleybol toplarının yer aldığı çeşitli aksesuarlar da sergilendi.

Oldukça geniş bir katılım ile gerçekleşen Türkiye Voleybol Federasyonu 60. Yıl Balosu, Enbe Orkestrası’nın sahne aldığı konserin ardından son buldu.

Bu Yazıya Oy Verin