Türkiye ve İtalya Voleybol Federasyonları Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı

Türkiye Voleybol Federasyonu ve İtalya Voleybol Federasyonu arasında; altyapı, antrenör ve hakem eğitimi konularında iş birliği anlaşması imzalandı.

İş birliği anlaşmasına, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic ve İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Giuseppe Manfredi katıldı.

Anlaşma kapsamında altyapı, antrenör ve hakem eğitimlerinde ortak çalışmalar yapılacak.

Yapılan iş birliği anlaşmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Bu güzel organizasyonda bizlerin yanında olan CEV Başkanı Aleksandar Boricic’e, İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Giuseppe Manfredi’ye, CEV Başkan Vekili Renato Arena’ya ve tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu güzel iş birliği hem Türkiye hem de İtalya için çok önemli bir ortaklık olacak. Bu ortaklığın Avrupa ve dünyadaki diğer federasyonlara örnek olacağını düşünüyoruz. Umuyorum çok kısa sürede bu işin meyvelerini göreceğiz. Bu değerli ortaklıkta emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

CEV Başkanı Aleksandar Boricic ise bu önemli iş birliği hakkında şu sözleri kullandı: “Bu iş birliği, voleybol federasyonları ve bizim için çok önemli bir gelişme. Avrupa Voleybol Konfederasyonu adına şunu söyleyebilirim ki; belki de dünyanın en önemli iki federasyonunun voleybolun yarın daha güçlü hale gelmesi için enerjilerini birleştirmeleri, bizim için çok değerli bir konu. Sporcular, kulüpler için çok önemli bir gelişme. Avrupa voleybol ailesi olarak teşekkür etmek istiyorum. Biz, birlikte çalışmaya, daha iyi yarınlar için beraber olmaya hazırız.”

İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Giuseppe Manfredi de CEV Başkanı Aleksandar Boricic ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkürlerini ileterek, “Söz konusu anlaşmanın, voleybolu üst seviyeye taşıyacağına eminim. Sayın federasyon başkanlarına destekleri ve iş birlikleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin