Temsilcilerimiz Sahaya Çıkıyor

Ülkemizi Avrupa’da bayanlarda temsil eden; Bursa B. Şehir Bld., Eczacıbaşı, Fenerbahçe, Galatasaray ve VakıfBank bu hafta sahaya çıkacak.

Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda beşinci maçlar yapılacak

 

Avrupa’daki temsilcilerimiz; Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve VakıfBank, 2017 CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde bu hafta gruplarındaki beşinci maçlarına çıkacaklar.

 

2017 CEV Şampiyonlar Ligi D grubunda yer alan Eczacıbaşı ve VakıfBank, bir kez daha kaşı karşıya gelecek. VakıfBank Spor Sarayı’nda, yarın (22 Şubat Çarşamba) oynanacak maç, saat 19.00’da başlayacak.

Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda mücadele eden Fenerbahçe ise, rakibi Azerrail Bakü Takımı ile 23 Şubat Perşembe günü, Türkiye saati ile 17.00’de karşılaşacak.

 

Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak her iki maç, Smart Spor HD’den naklen yayımlanacak.

 

Galatasaray çeyrek final için Slovenya’da
Ülkemizi, 2017 CEV Kupası’nda temsil eden ve 8’li finallerin ilk maçından 3-0 galip ayrılan Galatasaray, Nova KBM Branik Maribor (Slovenya) ekibi ile bir kez daha karşılaşacak. Deplasmandaki karşılaşma, 23 Şubat Perşembe günü, Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak.

 

Galatasaray, her iki karşılaşma sonunda rakibine karşı puan olarak üstünlük kurarsa, adını çeyrek finale yazdıracak. 3-1 veya 3-0 mağlup olması durumunda, “Altın Set” kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra, 15 sayı üzerinden oynanacak altın seti kazanan ekip, çeyrek finaldeki yerini alacak.

 

Galatasaray turu geçmesi durumunda Budowlani Łódź (Polonya) – RC Cannes (Fransa) eşleşmesinden tur atlayacak takımla, yarı finale kalma mücadelesi verecek.

Bursa B. Şehir Bld., İspanya deplasmanında
2017 CEV Challenge Kupası’nda ülkemizi temsil eden Bursa B. Şehir Bld., 23 Şubat Perşembe günü, Türkiye saati ile 22.00’de, NaturHouse Ciudad de Logroño (İspanya) takımı ile deplasmanda karşılaşacak.

 

Son sekiz takım arasında yer alan temsilcimiz, bu etapta yapacağı iki karşılaşma sonunda, puan olarak üstünlük kurarsa, adını, 2017 CEV Bayanlar Challenge Kupası’nda yarı finale yazdıracak. Eğer puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak altın seti kazanan ekip, tur atlayacak.

Bu Yazıya Oy Verin