Okan Üniversitesi 2019 Spor Ödülleri’nde ‘Türk Voleybolu’ 3 Dalda Ödüle Layık Görüldü

İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen “İstanbul Okan Üniversitesi 2019 Spor Ödülleri”, Tuzla Kampüsü Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile spor dünyasından çok sayıda ismin katıldığı törende, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar ile A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Emniyetli de yer aldı.

Törende, Tokyo’da düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız, “Yılın Takımı”, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Kaptanı Eda Erdem Dündar “Yılın Sporcusu” Milli Kadın Voleybol Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti de”Yılın Antrenörü”ödülüne layık görüldü.

Türk voleybolu adına oldukça başarılı bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, “Voleybol olarak uluslararası arenada takım sporlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden branş olduk. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Avrupa ikinciliğinin ardından olimpiyat vizesi almayı başardı. Elde ettikleri başarılarla, tüm Türkiye’nin yüz akı oldular.” ifadelerini kullandı.

‘Yılın Sporcusu’ seçilen A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Kaptanı Eda Erdem Dündar ise, “Acısıyla tatlısıyla voleybol dolu 20 yılı geride bırakıyorum ama ilk günkü heyecanı hala hissediyorum. Saha içinde ve dışında gösterdiğim mücadelenin bu şekilde ödüllendirilmesi benim için çok değerli.” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin