Millilerimizden Gurur Tablosu!

2018 yılı Milli Takımlar sezonu, hafta sonu oynanan müsabakalarla sona eren 2018 CEV U18 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinci raunt ve 2018 CEV U17 Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinci raunt karşılaşmalarıyla başladı.
18 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımız ve 17 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımız, elemelerdeki tüm karşılaşmalarını set kaybetmeden kazanarak muhteşem bir performans sergilediler.

2018 CEV U18 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinci raunt B Grubu karşılaşmalarında mücadele eden 18 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımız, Ukrayna’nın Cherkasy şehrinde, 1.500 seyirci kapasiteli Palace of Sports Budivelnyk’te oynadığı karşılaşmalarda harika bir performans sergiledi. B Grubu’nda oynadığı ilk karşılaşmada Macaristan’la mücadele eden Millilerimiz, karşılaşmadan 25-23, 25-12 ve 25-15’lik setlerle 3-0 galip ayrılarak turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Gruptaki ikinci maçında Gürcistan’ı 25-1025-15 ve 25-13’lik setlerle 3-0 mağlup eden U18 Erkek Voleybol Milli Takımımız, son maçında da ev sahibi Ukrayna’yı 25-16, 25-16 ve 25-17’lik setlerle 3-0 yendi ve B Grubu’nu 9 puanla namağlup lider bitirdi. Elemeleri set kaybetmeden bitiren Millilerimiz, 07 – 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Çekya ve Slovakya’nın ortaklaşa düzenleyeceği 2018 CEV U18 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri’ne katılım hakkı elde etti.

B Grubu’nda tüm karşılaşmaların sona ermesinin ardından oluşan puan durumu şöyle;

SIRA TAKIM MAÇ GALİBİYET MAĞLUBİYET PUAN
1 Türkiye 3 3 0 9
2 Ukrayna 3 2 1 6
3 Macaristan 3 1 2 3
4 Gürcistan 3 0 3 0

Karşılaşmaların tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulunan 18 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımızın Başantrenörü Hüseyin Düzceler, “Çok ciddi bir hazırlık dönemi geçirdik. Tüm oyuncularım ve teknik ekibim büyük bir özveriyle çalıştı. Bu çalışmaların karşılığını da 3’te 3 yaparak aldık. Geçtiğimiz yaz Konya’da ev sahipliği yaptığımız 2017 CEV U17 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda bronz madalya alan bu jenerasyonumuz, oyununun üzerine koymaya devam ediyor. Gerçekten çok mutluyuz. Burada çok iyi maçlar oynadık. Şimdi hedefimiz finallerde iyi sonuçlar almak. Tüm takımımla ve teknik ekibimle gurur duyuyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

Millilerimizin 2018 CEV U18 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinci raunt B Grubu karşılaşmaları kafilesinde şu isimler yer aldı;

Kafile Başkanı: Semih Oktay (TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü)
TEKNİK EKİP
ADI – SOYADI GÖREVİ
Hüseyin Düzceler Başantrenör
Birkan Ülkütaşır Yardımcı Antrenör
Kaan Keskin Yardımcı Antrenör / İstatistik Antrenörü
İsmet Murat Atıl Kondisyoner
Abdullah Akay Fizyoterapist
Aziz Azad Dural Masör

 

ADI – SOYADI KULÜBÜ
Ahmet Boz Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Ahmet Tümer Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Ali Kağan Çil Arkas Spor
Baran Yılmaz Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Berkün Eber Üstündağ Halkbank Spor Kulübü
Cafer Kirkit Ziraat Bankası Spor Kulübü
Efe Bayram Halkbank Spor Kulübü
Egecan Avcıl Ziraat Bankası Spor Kulübü
Halit Kurtuluş Arkas Spor
Kaan Gürbüz TVF Spor Lisesi
Mirza Lagumdzija Galatasaray Spor Kulübü
Onur Günaydı Es Spor Kulübü

 

2018 CEV U17 Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinci raunt G Grubu karşılaşmalarında ülkemizi temsil eden 17 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımız, Macaristan’ın Miskolc şehrinde, 1.300 seyirci kapasiteli Generali Arena’da oynadığı karşılaşmalarda aldığı galibiyetlerle ülkemizi gururlandırdı. G Grubu’nda oynadığı ilk karşılaşmada Slovakya’yı 25-1825-13 ve 25-15‘lik setlerle 3-0 mağlup eden Millilerimiz turnuvaya galibiyetle başladı. Gruptaki ikinci maçında Portekiz’i 25-1725-14 ve 25-12’lik setlerle 3-0 yenen U17 Bayan Voleybol Milli Takımımız, son maçında da ev sahibi Macaristan’ı 25-14, 25-22 ve 25-12’lik setlerle 3-0 mağlup etti ve G Grubu’nu 9 puanla namağlup lider bitirdi. Elemeleri set kaybetmeden bitiren Millilerimiz, 13 – 21 Nisan 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’ın düzenleyeceği 2018 CEV U17 Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri’ne katılım hakkı elde etti.

G Grubu’nda tüm karşılaşmaların sona ermesinin ardından oluşan puan durumu şöyle;

SIRA TAKIM MAÇ GALİBİYET MAĞLUBİYET PUAN
1 Türkiye 3 3 0 9
2 Macaristan 3 2 1 6
3 Portekiz 3  1 2 3
4 Slovakya 3  0 3 0

Eleme karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulunan 17 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımızın Başantrenörü Bülent Güneş, “Gerçekten çok önemli ve zorlu bir hazırlık sürecinden geçtik. Oyuncularım ve teknik ekibim büyük fedakarlıklarda bulunarak bu güzel takımın oluşmasını sağladılar. Tüm karşılaşmalarımızı, sahaya voleybolun güzelliklerini yansıtarak, iyi bir taktikle ve set kaybetmeden kazandık. Şimdi, takım oyununu gerçek anlamda sahaya yansıtan bu jenerasyonumuzla Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne hazırlanacağız. Tüm takımımla ve teknik ekibimle gurur duyuyor, kulüplerimize, antrenörlerimize ve oyuncularımızın ailelerine desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

Millilerimizin 2018 CEV U17 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinci raunt G Grubu karşılaşmaları kafilesinde şu isimler yer aldı;

Kafile Başkanı: Bahar Mert Üçoklar (TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi)
TEKNİK EKİP
ADI – SOYADI GÖREVİ
Şahin Çatma TVF Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımlar Koordinatörü
Bülent Güneş Başantrenör
Emre Nur Yardımcı Antrenör
Canberk Tekmen İstatistik Antrenörü
Taner Çaylak Kondisyoner
Sibel Kahyalıoğlu Masöz

 

OYUNCULAR
ADI – SOYADI KULÜBÜ
Çağla Salih Galatasaray Spor Kulübü
Damla Tokman Eczacıbaşı Spor Kulübü
Devrim Düzen Eczacıbaşı Spor Kulübü
Gülce Gültekin Fenerbahçe Spor Kulübü
Hanife Özaydınlı TVF Spor Lisesi
Karmen Aksoy VakıfBank Spor Kulübü
Melissa İlona Biber Karşıyaka Spor Kulübü
Melisa Nur Temiz Fenerbahçe Spor Kulübü
Pelin Eroktay Eczacıbaşı Spor Kulübü
Sabire Karacaova Fenerbahçe Spor Kulübü
Sude Hacımustafaoğlu Gelişim Koleji
Sude Pehlivan Eczacıbaşı Spor Kulübü
Bu Yazıya Oy Verin