Milli Sporcularımız, TVF Pro Beach Tour Aydın Etabını Gümüş Madalyayla Kapadı

Aydın Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 17-21 Mayıs 2017 tarihlerinde, Aydın Atatürk kent meydanında yapılan TVF Pro Beach Tour’un ilk etabında; ülkemiz adına yarışan Buğra Eryıldız-Oksana Rusnachenko ikinci, Nursel Yaren Sencel-Aleyna Vence dördüncü, erkeklerde Sefa Urlu-Murat Giginoğlu ikinci, Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin ikilisi dördüncü oldu.

Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Azerbaycan ve KKTC olmak üzere dokuz ülkeden 36 takım, 72 sporcunun katıldığı TVF Pro Beach Tour Aydın Etabı’nın birincilik/ikincilik karşılaşmalarında bayanlarda; Buğra Eryıldız-Oksana Rusnachenko ikilisi karşısında 2-0 galip gelen Rus ikili Olga Motrich-Svetlana Kholomina, erkeklerde; Sefa Urlu-Murat Giginoğlu ikilisini 2-1 mağlup eden Ukraynalı ikili Popov Sergiy-Denin Oleksii şampiyon oldular.

Üçüncülük/dördüncülük maçlarında ise bayanlarda; Nursel Yaren Sencel-Aleyna Vence ile Çek Cumhuriyeti’nden Martina Bonnerova-Sarka Nakladalova ikilisi karşılaştı. Karşılaşmadan Çek ekip 2-0 galip ayrılarak, bronz madalyanın sahibi oldu. Erkeklerde ise; Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin ile Sırbistan’dan Djordje Klasnic-Lazar Kolaric ikilisi karşı karşıya geldi. Bronz madalyayı karşılaşmadan 2-1 galip ayrılan Sırp ekip elde etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından düzenlenen Pro Beach Tour’un, en üst seviye plaj voleybolu serisi olduğunu belirten TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş “TVF Pro Beach Tour serisinin ilk ayağı Aydın’da bugün oynanan final maçlarıyla sona erdi. Yüksek katılımlı ve çekişmeli maçlar oldu. Derece alan Milli sporcularımızı tebrik ederim. Ev sahibi Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne, bu organizasyona destek veren sponsorlarımıza, katılan takımlara, organizasyonda emeği geçen herkese, final maçlarımızı yayınlayan NTV Spor’a ve özellikle de buraya gelip maçları izleyen Aydın halkına çok teşekkür ederim” dedi.

Pro Beach Tour’un ikinci ayağı, 14-16 Haziran 2017 tarihlerinde İzmir Çeşme’de yapılacak.

Bayanlar Maç Sonuçları

Birincilik / İkincilik Maçları: 

Buğra Eryıldız-Oksana Rusnachenko/Olga Motrich-Svetlana Kholomina (Rusya): 0-2 (15-21/12-21)

Üçüncülük / Dördüncülük Maçı: 

Nursel Yaren Sencel-Aleyna Vence/Martina Bonnerova-Sarka Nakladalova (Çek Cumhuriyeti): 0-2 (8-21/8-21)

Erkekler Maç Sonuçları

Birincilik / İkincilik Maçları: 

Sefa Urlu-Murat Giginoğlu/Popov Sergiy-Denin Oleksii (Ukrayna): 1-2 (21-17/14-21/17-19)

Üçüncülük / Dördüncülük Maçı: 

Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin/Djordje Klasnic-Lazar Kolaric (Sırbistan): 1-2 (19-21/21-19/16-18)

Bayanlar Sıralama (ilk 4)

1. Olga Motrich-Svetlana Kholomina (Rusya)

2. Buğra Eryıldız-Oksana Rusnachenko

3. Martina Bonnerova-Sarka Nakladalova (Çek Cumhuriyeti)

4. Nursel Yaren Sencel-Aleyna Vence

Erkekler (İlk 4)

1. Popov Sergiy-Denin Oleksii (Ukrayna)

2. Sefa Urlu-Murat Giginoğlu

3. Djordje Klasnic-Lazar Kolaric (Sırbistan)

4. Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin

Ödül Töreni

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Pro Beach Tour Aydın Etabı bugün (21 Mayıs 2017 Pazar) oynanan final maçlarıyla sona erdi. Çekişmeli geçen maçlardan sonra ilk üçe giren takımlara; kupa, madalya ve para ödülü verildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, TVF Pro Beach Tour Aydın etabı organizasyonuna ev sahiplikleri ve katkılarından dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi Başkanı İbrahim Gürdal’a şükran plaketi verdi.

Şampiyon olan takımlar; Rusya’dan Olga Motrich-Svetlana Kholomina ile Ukrayna’dan Popov Sergiy-Denin Oleksii’ye ödülleri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş tarafından verildi.

Bayanlar ikincisi Buğra Eryıldız-Oksana Rusnachenko ve erkekler ikincisi  Sefa Urlu-Murat Giginoğlu ise ödüllerini Aydın Büyükşehir Meclis Üyesi Başkan Vekili Evrim Karagöz’den aldılar.

Bayanlarda üçüncü olan Çek Cumhuriyeti’nden Martina Bonnerova-Sarka Nakladalova ve erkeklerde üçüncü olan Sırbistan’dan Djordje Klasnic-Lazar Kolaric’e ödüllerini Kuşadası AVM Yönetim Kurulu Başkanı Asım Sözer ile Kahyaoğulları Peugeot Bayii Yetkilisi Cihan Kahyaoğulları verdi.

Ödül töreni fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

Pro Beach Tour Aydın Etabı

Puan durumu için tıklayınız.

Maç sonuçları için tıklayınız.

Etap sonuçları için tıklayınız.

Fotoğraflar için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin