Kar Voleybolu Erciyes’te Halka Yayılıyor

Erciyes’te faaliyet gösteren işletme ve kurumlar arasında Kar Voleybolu Turnuvası düzenlendi. 14 takımın kıyasıya mücadele ettiği müsabakalar çekişmeye sahne oldu.

Kış sporlarının gözde sporlarından olmaya başlayan Kar Voleybolu, kış turizmi ve kar sporlarının Türkiye’deki en önemli merkezi olan Erciyes’te halka yayılıyor. Türkiye’de üç kez üst üste Avrupa Kar Voleybolu Kupası’nın gerçekleştirildiği Erciyes Dağı’nda Üniversiteler Arası Kar Voleybolu,  Decathlon Erciyes Kar Voleybolu Turnuvası’nın ardından şimdi de Erciyes İşletme ve Kurumlar Arası Kar Voleybolu turnuvası düzenlendi.

Erciyes Dağı’nda faaliyet gösteren otel, cafe, restoran, kiralama işletme çalışanları kayak ve snowboard öğretmenleri, kamu kurum ve kuruluşlarda görev alan personellerin katıldığı müsabakalarda 14 takım mücadele etti.

Erciyes A.Ş. organizasyonunda düzenlenen turnuva 2.200 metredeki Tekir Kapı bölgesinde gerçekleştirildi. Turnuva 70 çalışanın kıran kırana çekişmesine sahne oldu.

Müsabakalar sonucunda Erciyes AŞ personellerinden oluşan Erciyes’in Kralları takımı birinci, Alberg sports çalışanlarının kurmuş olduğu Erciyes’in Bozkurtları takımı ikinci, Erciyes Jandarma Karakol Komutanlığı görevlilerinden oluşan Jandarma Gücü takımı ise üçüncülüğü elde etti.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlara madalyaları Kayseri Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı takdim etti.

Bu konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Kar voleybolu dünyada yeni yeni gelişen bir dal ve bu oldukça hızlı yayılıyor. Erciyes AŞ dağ yönetimi olarak bizler de bu gibi spor dalını halkımıza tanıtmaya ve kitleselleşmeye gayret gösteriyoruz. Hamdolsun bu çabamıza her geçen gün daha çok yaklaşıyoruz. Erciyes’te Kar voleyboluna ilgi her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz aylarda Avrupa Kupası’na ev sahipliği yapmıştık. Daha sonra vatandaşların katılımları ile Erciyes Kar Voleybolu Turnuvasını yoğun katılım ile düzenledik. Sonrasında yine şirket personellerimiz arasında bir turnuva gerçekleştirdik. Şimdi de Erciyes Dağı’nda faaliyet gösteren işletme, kamu kurum ve kuruluşlarda görevli personellerin oluşturduğu takımların çok çekişmeli ve keyifli bir müsabakalarına tanıklık ettik. Maksadına ulaşmış bir faaliyeti daha tamamlamış olduk. Bu vesile ile dağdaki tüm çalışanlar arasında bir kaynaşma da söz konusu oldu. Umuyoruz ki ileriki zamanlarda bu spor dalı bu gibi organizasyonlar ile ülkemizde daha geniş kitlelere yayılacaktır ”dedi.

Bu Yazıya Oy Verin