İsveç Voleybol Federasyonu’ndan, TVF Başkanı Üstündağ’a Ziyaret

İsveç Voleybol Federasyonu Başkanı Saffet Eraybar, İsveç Milli Takımlar Koordinatörü Ismo Peltoarva ve İsveç Milli Ligler Koordinatörü Paul Engstrom, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı makamında ziyaret etti.

TVF Başkanı Üstündağ, Saffet Eraybar ve İsveçli ekibin ziyaretinin, kendilerini memnun ettiğini belirterek “Federasyonumuz ile İsveç Federasyonu arasındaki bağlarımız Saffet Eraybar’ın da büyük katkısıyla, her geçen gün artarak güçleniyor. Başkanının Türk olduğu İsveç Federasyonu’nu ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Her iki ülke Milli Takımları’nın hazırlık programlarında, birlikte ortak projeler yapmaya hazırız” dedi.

İsveç Federasyonu temsilcileri, Ankara’da yaptıkları ziyarette Türkiye Voleybol Federasyonu’nun farklı departmanlarından genel işleyiş hakkında bilgi alıp, tesisleri gezdi. İsveç temsilcileri benzer projenin kendi ülkelerinde de olduğunu belirttikleri TVF Başkent Voleybol Tesisi içinde yer alan TVF Spor Lisesi’ni de ziyaret ederek, Okul Müdürü Mehmet Tuna’dan bilgi aldılar. Okulun amacı, yönetimsel olarak işleyişi ve voleybol takımları hakkında bilgi veren Tuna, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Federasyon yönetiminin, voleybol ile ilgili her projede okullarına büyük destek verdiğini söyledi.

Ankara kulüp takımlarının  antrenmanlarını da seyreden İsveçli ekip, Türkiye’nin, voleybolda başarılara imza atmış, Dünya’nın sayılı ülkelerinden biri olduğunu, aynı zamanda tesisler, proje ve çalışmalar hakkında aldıkları bilgi ve yaptıkları gözlemler sonucu, yönetimsel olarak da profesyonel bir işleyişe şahit olduklarını vurguladılar.

 

Bu Yazıya Oy Verin