İlk Avrupa Uluslararası Aday Hakem Kursu Ankara’da Başladı

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen Avrupa Uluslararası Aday Hakem Kursu Türkiye’nin ev sahipliğinde bugün (16 Aralık, Pazartesi) Ankara’da başladı.

Kursa Türkiye’den Koray Yılmazgil, Seçkin Yener, Caner Çıldır, Süleyman Yalçın’ın yanı sıra 27 ülkeden 32 aday hakem katılıyor. Kurs, bugüne kadar organize edilen en yüksek katılımlı kurs olarak düzenleniyor.

Kurs direktörlüğünü Sırbistan’dan CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Zorica Bjelic’in, kurs öğretmenliğini Finlandiya’dan CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Jarmo Salonen’in yaptığı kursta, ayrıca hakemlere teorik eğitimlerinin yanı sıra düzenlenecek özel karşılaşmalarda saha denemeleri yaptırılacak. Kursta, Türkiye Voleybol Federasyonu’nu MHGK Başkanı ve CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi olan Aziz Yener temsil ediyor.

Kursun açılışına; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi ve MHGK Başkanı Aziz Yener, CEV Avrupa Hakem Komisyonu Sekreteri Zorica Bjelic, CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Jarmo Salonen katıldı.

Kursun açılış konuşmasını yapan TVF Başkanı Üstündağ, “Hepiniz hoş geldiniz. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak sizleri burada ağırlamaktan ve Uluslararası Aday Hakem Kursu’na ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye, önemli organizasyonları her zaman başarıyla düzenleyerek, Avrupa’da ve dünyada ön plana çıktı. Ülke olarak düzenlediğimiz organizasyonlarda, her zaman en iyi misafirperverliği göstermek istiyoruz. CEV Başkanı Aleksandar Boricic’e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlere de tekrardan hoş geldiniz diyor, hepinizin başarılı bir kurs geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

CEV Avrupa Hakem Komisyonu Sekreteri Zorica Bjelic ise şunları söyledi:

‘’Türkiye Voleybol Federasyonu’na bu güzel misafirperverliği için, CEV Başkanı Aleksandar Boricic ve Avrupa Hakem Komisyonu Başkanı Luciano Gaspari adına teşekkür etmek istiyorum. Türkiye Voleybol Federasyonu bugüne kadar hep başarılı organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Bu kursun düzenlenmesinde ve gerçekleşmesinde katkıları olan başta Türkiye Voleybol Federasyonu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Umuyorum ki, tüm katılımcı aday hakemlerimiz sınavlarında başarılı olarak voleybol kariyerlerinde yeni bir sayfa açarlar.”

Kurs 22 Aralık 2019 Pazar günü yapılacak sınavın ardından, başarılı olan hakemlere verilecek sertifikalarla birlikte  sona erecek.

Bu Yazıya Oy Verin