Beykent Üniversitesi Avrupa Şampiyonu, İstanbul Aydın Üniversitesi Avrupa 4’üncüsü !

Portekiz’in Coimbra şehrinde düzenlenen 2018 Avrupa Üniversiteler Oyunları’nda ülkemizi erkekler kategorisinde temsil eden İstanbul Beykent Üniversitesi ile bayanlar kategorisinde temsil eden İstanbul Aydın Üniversitesi, elde ettikleri dereceler ile büyük bir başarıya imza attılar.

Erkekler kategorisinde ülkemizi temsil eden İstanbul Beykent Üniversitesi, final karşılaşmasında Fransa’nın Toulouse Üniversitesi ‘ni setlerle 3-0 (25-23, 25-19, 25-20) mağlup ederek Avrupa Üniversiteler Oyunları’nda şampiyon oldu.

Bayanlar kategorisinde ülkemizi temsil eden İstanbul Aydın Üniversitesi ise; üçüncülük karşılaşmasında karşılaştığı Hırvatistan’dan Rijeka Üniversitesi’ne 19-25, 18-25, 25-22 ve 13-25‘lüksetlerle 3-1 mağlup oldu ve Avrupa Üniversiteler Oyunları’nı dördüncü sırada tamamladı.

TVF BAŞKANI MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ’DAN TEBRİK MESAJI
Portekiz’de düzenlenen Avrupa Üniversite Oyunları’ndaki müsabakalar sonucunda erkekler kategorisinde şampiyon olarak altın madalya kazanma başarısı gösteren İstanbul Beykent Üniversitesi’ni ve bayanlar kategorisinde organizasyonu 4. sırada tamamlayan İstanbul Aydın Üniversitesi’ni tebrik eder,

Elde edilen başarılı sonuçlarla Türk Voleybolu’nun gücünü bir kez daha tüm Avrupa’ya gösteren başta sporcularımız ve teknik ekip olmak üzere başarıda emeği geçen herkesi ve camiamızı kutlarım.

Mehmet Akif Üstündağ
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

 

Bu Yazıya Oy Verin