Balkan Voleybol Birliği 21. Genel Kurul Toplantısı Romanya’da Yapıldı

Balkan Voleybol Birliği (BVA)’nin 21.Genel Kurul Toplantısı, bugün (7 Aralık 2019) Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapıldı.

Toplantıya; Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nu (CEV) temsilen Başkan Aleksandar Boricic, Başkan Vekili Renato Arena ve As Başkan Özkan Mutlugil, Türkiye Voleybol Federasyonu’nu temsilen ise Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Müdürü ve aynı zamanda Balkan Voleybol Birliği Genel Sekreteri olan Nilüfer Başak Shimonsky katıldı.

Üye ülke federasyonların temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda ele alınan bazı konu başlıkları aşağıdaki gibidir:

  • Balkan Voleybol Birliği’nin mevcut web sitesinin yenilenmesi gerektiğine karar verilmiştir. Sosyal medya kullanımına başlanılması, live stream (canlı yayın) gibi hizmetlerin Balkan faaliyetlerinde izleyicilere sunulmasına karar verilmiştir. Bu hizmetleri gerçekleştirmek amacıyla bütçe bulabilmek için proje üretilecektir. Bunun için de çalışma grubu oluşturulmuştur. Çalışma grubu üyeleri sırasıyla Arnavutluk Federasyonu Genel Sekreteri Albens Vokopola, Karadağ Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Ivan Boskovic, BVA Pazarlama ve Gelişim Komisyonu Başkanı Zoran Avramovic’tir. Bu grup, yakın gelecekte BVA basın sorumlusu ve BVA Genel Sekreteri ile bir araya gelip detayları tartışacaktır.
  • 2021 sezonu itibariyle bölgesel birlikler tarihinde ilk kez Balkan Bölgesi’nde Kar Voleybolu faaliyeti gerçekleşecektir. Romanya ilk organizasyona talip olmuştur. 2026 yılı itibariyle kar voleybolunun kış olimpiyatlarına dahil edilmesi konuşulmaktadır.

2020 yılı Balkan organizasyonları ve yaş grupları aşağıdaki gibi olacaktır:

U16 Kızlar Balkan Şampiyonası, Sırbistan, 1 Ocak 2006 ve sonrası

U17 Erkekler Balkan Şampiyonası, Yunanistan, 1 Ocak 2005 ve sonrası

U17 Kızlar Balkan Şampiyonası, Sırbistan, 1 Ocak 2004 ve sonrası

U18 Erkekler Balkan Şampiyonası, Sırbistan, 1 Ocak 2003 ve sonrası

U19 Kızlar Balkan Şampiyonası, Kosova, 1 Ocak 2002 ve sonrası

U20 Erkekler Balkan Şampiyonası, Kosova, 1 Ocak 2001 ve sonrası

Çocuk Festivali, Romanya, kızlarda 1 Ocak 2008 ve sonrası, erkeklerde 1 Ocak 2007 ve sonrası

Büyükler Kadın&Erkek Plaj Voleybolu, Türkiye (Arnavutluk)

Büyükler Kadın&Erkek Plaj Voleybolu, Türkiye (Belli Değil)

U22 Kadın&Erkek Plaj Voleybolu, Kosova

U20 Kadın&Erkek Plaj Voleybolu, Kuzey Makedonya

  • Şehirler ve tarihler Şubat/Mart aylarında uygun bir tarihte yapılacak Teknik Komisyon toplantısında belli olacaktır. 2020 yılı Küçükler Balkan Şampiyonaları 2021 Küçükler Avrupa Şampiyonalarının 1. Raunt eleme müsabakası olarak kabul edilecektir.
  • Mali konular ele alınmıştır. Voleybol müsabakalarında günlük kişi başı katılım ücretleri 30EUR’dan 40EUR’a çıkartılmıştır.
  • 2019 Erkekler Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanıp yükselen başarısından dolayı Genel Kurul, BVA Başkanlığı’nı Makedonya Federasyon Başkanı Petar Jovanovski’ye vermiştir.
  • Toplantı boyunca Aleksandar Boricic, Türkiye örneğini vererek yaptığı başarılı organizasyonlar ile diğer federasyonların da örnek alması gereken bir kurum olduğunun üzerinde durmuştur.
Bu Yazıya Oy Verin