Avrupa Voleybol Şampiyonası Son 16 Turu’nun Medya Günü Yapıldı

Türkiye, Slovakya, Macaristan ve Polonya’nın ortaklaşa düzenlediği 2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda son 16 turu öncesinde medya günü gerçekleştirildi.

Medya gününe; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı başantrenörü Giovanni Guidetti, takım kaptanı Eda Erdem Dündar ile son 16 turunda mücadele edecek Sırbistan, Romanya ve Hırvatistan Milli Takımları’nın başantrenörleri ve takım kaptanları katıldı.  

Yerel ve uluslararası basının yer aldığı medya gününde A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, takım kaptanı Eda Erdem Dündar ile Sırbistan, Hırvatistan ve Romanya takımlarının başantrenör ve kaptanları basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti yaptığı açıklamada; “Turnuvada şu ana kadar yaptıklarımızdan dolayı mutluyuz. Ankara’da tüm karşılaşmalarımızı muhteşem bir atmosferde, seyircinin önünde oynadık. Her geçen gün artan bir kalabalık var. Grup aşamasında olağanüstü bir oyun sergileyemesekte iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu söyleyebilirim. Şimdi, şampiyonanın en önemli kısmındayız. Her maç oldukça önemli. Yarınki rakibimiz Hırvatistan’da grup aşamasında iyi bir iş çıkardı. Her karşılaşmada kendilerini geliştiriyorlar. Fiziksel olarak bizden üstün bir takımlar. Samantha Fabris, rakibimizin hücumdaki en etkili oyuncusu. Elimizden gelenin en iyisini yaparak rakibimizi mağlup etmek istiyoruz. Her karşılaşmaya odaklanmalı ve iyi bir şekilde hazırlanmalıyız” dedi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar ise; “Grup aşamasını iyi bir şekilde noktaladığımızı düşünüyorum. Tüm karşılaşmalarda iyi mücadele sergiledik. Muazzam bir seyircinin önünde oynadık. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Hedeflerimizden bir tanesi grubumuzu en kötü ihtimalle 2. sırada tamamlamak vardı, bunu da başardık. Yarın son 16 turunda Hırvatistan ile karşı karşıya geleceğiz. Öncelikle bu karşılaşmadan galip ayrılarak bir üst tura adımızı yazdırmak istiyoruz. Bizleri şimdiye kadar yalnız bırakmayan ve sonuna destekleyen Ankaralı voleybol severleri salona desteklemeye bekliyoruz. Eğer kendi oyunumuzu oynasayabilirsek, turnuvada daha iyi noktalara ilerleyebiliriz. Yarın ki mücadele için heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

(01 Eylül 2019, Pazar) oynanacak son 16 turu maçlarının programı şöyle

Türkiye (Ankara)

17.00 Sırbistan-Romanya

19.30 Türkiye-Hırvatistan

Polonya (Lodz)

TSİ 19.00 Almanya-Slovenya

TSİ 21.30 Polonya-İspanya

Slovakya (Bratislava)

TSİ 16.30 Rusya-Belçika

TSİ 19.00 İtalya-Slovakya

Macaristan (Budapeşte)

TSİ 17.00 Hollanda-Yunanistan

TSİ 19.30 Azerbaycan-Bulgaristan 

Bu Yazıya Oy Verin