Avrupa Voleybol Şampiyonası Medya Günü Yapıldı

23 Ağustos – 8 Eylül 2019 tarihlerinde ilk kez dört ülkenin ev sahipliğiyle (Türkiye, Polonya, Macaristan, Slovakya) ortaklaşa düzenlenecek 2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası öncesinde medya günü gerçekleştirildi.

Medya gününe; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Komitesi Başkanı A.Nihan Karaçam Salkaya ve TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu da katıldı.

Yerel ve uluslararası basının yer aldığı medya gününde A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın yer aldığı A Grubu’ndaki Fransa, Bulgaristan, Sırbistan, Finlandiya ve Yunanistan takımlarının başantrenör ve kaptanları basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye’nin bu büyük organizasyonları en iyi yapan ülke olduğunu vurgulayarak, “2019 Avrupa Şampiyonası, 23 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda başlayacak. Bir kez daha 2019 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Organizasyonun sorunsuz, fair-play ölçüleri içinde, kazasız belasız güzel bir turnuva olmasını arzu ediyoruz. Bu vesile ile turnuvaya katılan takımlara bir kez daha hoş geldiniz diyorum. 2003’te yine başkentte Polonya’yla final oynayan takımımız, 2019’da da voleybol camiası adına şunu belirtmek istiyorum ki biz hep başarıyı, çıtayı yüksek tutan bir ülkeyiz. Yine bu tür başarıları burada tekrar edeceğimize ve güzel bir oyunla arzu ettiğimiz sonuca ulaşacağımıza inanıyorum. Bizim ülke olarak başarmak doğamızda var” dedi. 

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, Ankara’da bulunmaktan dolayı çok büyük heyecan duyduklarını belirterek, “Ev sahibi olduğumuz için çok mutluyuz. Hazırız ve bir an önce turnuvanın başlamasını istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız, Ankara’daki seyircilerimizle birlikte bir bütün olacağımız için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı. 

A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar da, turnuvaya hazır olduklarını ve iyi bir şekilde hazırlandıklarını ifade ederek, “Güzel bir organizasyonla karşınızdayız. Takım olarak da çok heyecanlıyız çünkü ülkemizde oynayacağımız Avrupa Şampiyonası’nı bu kadrodaki herkes ilk defa yaşayacak. Çok keyifli maçlar çıkaracağımıza inanıyoruz. Bir an önce başlamak istiyoruz. İdmanlarımızı çok iyi şekilde tamamladık. Artık turnuvaya hazırız. Yarın Yunanistan maçıyla iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Grubumuzu 1’inci bitirmek hedefimiz ama öncelikle maç maç gideceğiz” diye konuştu.     

TVF Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Komitesi Başkanı A.Nihan Karaçam Salkaya ise, “Önemli stratejilerden birisi de büyük organizasyonları ülkeye kazandırmak olduğunu belirterek, “2003 yılından sonra Avrupa Şampiyonası’na 3’üncü defa ev sahipliği yapıyoruz. Yönetimimizin önemli stratejilerinden bir tanesi uluslararası düzeyde sportif başarılar olmakla beraber voleybol sporunun, gençlerimizin ve halkımızın nezdinde en sevilen spor dalı olmasını sağlamak ve bu iki taraf arasındaki sinerjiyi geliştirmek. Bunun yollarından bir tanesi de büyük organizasyonların ülkemizde gerçekleştirilmesi, elit sporcuların burada sahne alıyor olması. Açıkçası diplomatik olarak da elbette biz burada yaptığımız güzel işleri, tesislerimizi, alt yapımızı ve voleybol sporuna verilen desteği ifade edebildiğimiz toplantılara katıldık. Ve ev sahibi olarak bu sahnede yer alacağız. İnşallah filenin sultanları da şampiyonluk görecek ve tüm emeklerimizin karşılığını hep beraber alacağız” dedi.

 

 

Bu Yazıya Oy Verin