4. GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı Zirvesi Gerçekleşti

General Electric Türkiye, gerçekleştirdiği “4. GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı Zirvesi” ile 200’den fazla kadın çalışanı bir araya getirdi.

TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya ve TVF Danışmanı Neslihan Demir Güler gibi kadın liderliği için oldukça önemli olan isimlerin yer aldığı zirvede, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da konuşmacı olarak yer aldı.

GE Kurumsal İletişim Direktörü Özlem Aksoy’un moderatörlüğünde gerçekleşen “Takım Oyununun Gücü” panelinde  soruları yanıtlayan TVF Başkanı Üstündağ; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekerek bugünün bir kutlama günü değil engelli haklarının, engellilerin sorunlarının, kentsel yaşamda erişilebilirliğin, engellinin yaşam kalitesini artırmak için şimdiye kadar yapılanların ve şimdiden sonra yapılacakların muhasebe yapılacağı bir gün olduğunu söyledi.

Elde edilen başarılarda takım ve oyuncularla kurulan iyi ilişkinin yetmediğini söyleyen Üstündağ; ekibiniz ile de iletişiminizin iyi olması gerektiğini belirtti.

Üstündağ ayrıca; “Federasyon olarak çok iyi bir ekibe sahibiz. Federasyonumuzun her kademesinde birçok kadın çalışanımız görev yapmaktadır. İyi bir diyalog halinde olmamız bu birlikteliğin ve başarının gelmesindeki en büyük paytır. Güvenmek, samimiyet, azimli olabilmek çok önemli. Eğer kurduğunuz hayallere ulaşma konusunda bir kere bile olsa tereddüt eder ve duraklarsanız, bu sonuca ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Türk voleybolunun avrupa ve dünyada çok önemli bir yere sahip olduğunu gördük. A Milli Kadın Voleybol Takımımızla gurur duyuyorum. Kadın eli değdi; her şey değişti, güzelleşti” dedi.

Federasyon olarak yaşadıkları zorlukların üstesinden nasıl geldiklerine dair de tavsiyelerde bulunan TVF Başkanı Üstündağ; “Federasyon olarak bu noktalara ve bu başarılara gelmemizin yegane sebebi altyapılardır. Altyapılara büyük önem veriyoruz. Altyapınız olmadan başarı da olmaz. Federasyon olarak 6 yıl önce hayata geçirdiğimiz Fabrika Voleybol projesi, Türkiye’de; 6-12 yaş arasındaki çocukları voleybol ile tanıştırmayı ve lisanslı sporcu sayısını artırmayı hedeflediğimiz bir projeydi. Fabrika Voleybol olarak Türkiye genelinde şu an 27 ilde okulumuz yer alıyor. Fabrika Voleybol okullarımızın yanı sıra Spor Lisemiz bulunmaktadır. Bugün Türk sporunda yer alan federasyonlara baktığımızda spor lisesi bulunduran tek federasyon Voleybol Federasyonudur. Federasyon olarak; Spor Lisesi’nin yanı sıra 200 öğrencisi bulunan yurdumuz da mevcuttur. Ayrıca; gençlerimizi spor yapmalarına teşvik ederken bu noktada tesisleşmeye de çok büyük önem veriyoruz. Türk voleybolunun avrupa ve dünyada çok önemli bir yere sahip olduğunu yinelemek istiyorum. Bugün, Vestel Venus Sultanlar Ligi, avrupa ve dünyanın zirvesinde yer alan bir lig. Kadın Milli Takımımız da son olarak Avrupa Şampiyonası’nda final oynadı. Filenin Sultanları, 7-12 Ocak tarihlerinde Hollanda’nın ev sahipliği yapacağı olimpiyat elemelerinde mücadele edecek. Güçlü takımlara karşı mücadele edeceğiz ancak hepsi daha önceden bildiğimiz, tanıdığımız ve yendiğimiz takımlar. Güzel bir ivme yakaladık. Hedefimiz, olimpiyat vizesi almak. O inançla da Hollanda’ya gideceğiz.” dedi.

Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Avrupa Şampiyonası’ndaki mükemmel organizasyonun başındaki kişi olarak şampiyonadaki deneyimlerini aktaran TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya; “Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağımızı öğrendiğimiz andan itibaren çok detaylı bir şekilde iş planları yapmaya başladık. Herkesçe takdir edilen bir organizasyonun altından başarıyla kalkmanın da gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çok geniş, kalabalık bir ekiple çok çalışarak bunu başardık. A Milli Kadın Voleybol Takımımız da bizlere bunun karşılığını çok güzel bir şekilde verdi ve Avrupa ikincisi oldu. Bu organizasyon, bu muhteşem takım sayesinde bu noktalara geldi. Karşılıklı güzel bir etkileşim sağlandı. Onlar iyi gittikçe, organizasyon mükemmel oldukça iyi bir sinerji yaratılmış oldu. Nitekim, voleybolun daha iyi yerlere gelmesi bizlerin de en büyük arzusudur. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak bizim nihai görevimiz, voleybolu siz değerli izleyicileriyle buluşturmak ve daha iyi noktalara gelmesini sağlamaktır. Spor bir takım işi ve biz hepimiz aynı takımdayız” dedi.

Zorluklarla mücadele etmenin ve motivasyonunuzun düştüğünde bile tekrar toplayarak başarıya ulaşabilmenin mümkün olduğunu ifade eden TVF Danışmanı Neslihan Demir Güler ise; “Sahada yalnızca kendinizden sorumlu değilsiniz, empati kurabilmeniz ve takım arkadaşlarını anlamanız gerekir. Hiçbir zaman cesur davranmaktan çekinmeyin” dedi.

 

Bu Yazıya Oy Verin