2022-2023 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri Başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun hakem ve gözlemcilere yönelik her sezon öncesi gerçekleştirdiği Gelişim-Bilgilendirme Semineri başladı.

Toplam iki grup halinde gerçekleştirilecek olan 2022-2023 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri’nin gözlemcilere yönelik ilk bölümüne 95 gözlemci ile MHGK Başkanı Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar ve MHGK üyeleri katıldı.

Seminerde MHGK Başkanı Aziz Yener, gözlemcilere hakemlerin değerlendirilmesi konusunda genişletilmiş bilgiler verirken güncellenen oyun kuralları ve bunların uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon oynanan maçlardan çekilen videolarla örnekleme yapan Yener, gelecek sezon öncesi uyarılarda bulundu. Yurt içi ve yurt dışından derlenen geniş bir eğitim materyali ile Avrupa’ya örnek olduklarını hatırlatan Aziz Yener, eğitim videolarını gözlemcilerle paylaşıp, her katılımcıya sorular sorarak bilgilerin güncellenmesini sağladı.

MHGK Başkanı Aziz Yener, 1.grup gözlemcilere seminerin sonunda yaptığı kapanış konuşmasında yeni sezonda tüm gözlemcilere sağlıklı ve başarılı bir sezon geçirmelerini, karşılaştıkları her türlü sorun ve olası soru ile ilgili olarak kendisi ve tüm üyeleri ile MHGK’ye müracaat edebileceklerini söyledi.

Gözlemcilere yönelik seminerin ikincisi 7 Eylül Çarşamba günü yapılacak.

Bu Yazıya Oy Verin