2019– 2020 Sezonu Öncesi Alt Yapı Antrenörleri Eğitim Seminerleri’nin İlki Ankara’da Yapıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu (TVOLAF) birlikte gerçekleştirdiği 2019– 2020 sezonu öncesi Alt Yapı Antrenörleri Eğitim Seminerleri’nin ilki bugün (30 Ağustos 2019, Cuma) Ankara’da TVF Selim Sırrı Tarcan Voleybol Salonu’nda yapıldı.

Seminere; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVOLAF Genel Başkanı Bülent Meriç, TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel, antrenörler ve basın mensupları katıldı.

Seminerde açılış konuşmasını yapan TVOLAF Genel Başkanı Bülent Meriç; “TVF ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 2019– 2020 sezonu öncesi Alt Yapı Antrenörleri Eğitim Seminerine hepiniz hoş geldiniz. Ankara, İstanbul, Mersin ve Bursa Voleybol Antrenörleri Derneği olarak birleşerek Türkiye Voleybol Antrenörleri Federasyonu’nu kurduk. Yeni bir derneğiz. Amacımız voleybola gönül veren, emek veren tüm antrenörlerimize en sağlıklı şekilde eğitimlerini verebilmek ve belli bir seviyeye getirebilmektir. Şimdiden seminerinizin sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.

TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel ise; “2019– 2020 sezonu öncesi Alt Yapı Antrenörleri Eğitim Seminerine hepiniz hoş geldiniz. Biz Türkiye’nin takım sporlarındaki en başarılı federasyonuyuz. Bu başarımızın tesadüf olmadığını kanıtladık. Başarının en önemli sebebi Federasyonca altyapılara verdiğimiz önemdir. Federasyon olarak altyapı gelişim modelini 2006 yılında faaliyete geçirdik. 2008’de; TVF Spor Lisesi’ni, 2013’te de Fabrika Voleybol Okulları’nı kurduk. Tüm amacımız milli takımlara çok iyi bir şekilde oyuncu yetiştirmek, oyuncu havuzunu genişletmek. Burada da en büyük görev siz değerli antrenörlerimize düşüyor. Yöneticisiyle, antrenörüyle, sporcusuyla hepimiz bir takımdayız. Sizlerin huzurunuzda bu seminerin gerçekleşmesinde emeği olan başta Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ seminerde yaptığı konuşmada; “TVOLAF ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 2019– 2020 sezonu öncesi Alt Yapı Antrenörleri Eğitim Seminerine hepiniz hoş geldiniz. İlkini gerçekleştirdiğimiz seminerde sizlerle bir arada olmaktan mutluyum. Federasyon olarak antrenör camiası ile hayata geçirmek istediğimiz bir çok konu var. Bununda ilk adımı bugün burada atıyoruz. Çok değerli ve kıymetli antrenörlere sahibiz. Bundan sonraki süreçte antrenörler için yapılacak seminer, toplantı ve benzeri eğitim çalışmalarını Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu üstlenecek. Antrenörlerimizin vize işlemlerini de beraber yürüteceğiz. Antrenörlük de dahil olmak üzere voleybolun her kademesinde görev yaptım. Şundan emin olmanızı istiyorum ki; görevimizin son gününe kadar tüm şartlarınızı daha iyi hale getirmek için her türlü maddi ve manevi desteği vereceğiz. Bildiğiniz üzere; 16 yıl sonra yeniden Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyoruz. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğini düşünüyorum. Voleyboldaki başarılarımızda medyada çok iyi yer alıyor. Türk voleybolu, Türk sporu için gururluyuz. Bugün geldiğimiz noktada; A Milli Kadın Voleybol Takımımızın oynayacağı müsabakalara bilet bulmakta zorlanıyoruz. Ankaralı voleybolseverler, tüm karşılaşmalarda tribünlerinin tamamını doldurarak milli takımımızı hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Sırbistan mücadelesinde de 10 bini aşkın üzerinde bir seyircinin desteğiyle mücadele ettik. Tüm voleybolseverlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca; bu özel ve anlamlı günde 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyor, bu birlikteliğin gerçekleşmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin