2018-2019 Voleybol Sezonu Değerlendirme Toplantısı İstanbul’da Yapıldı

2018-2019 Voleybol Sezonu, Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin değerlendirildiği ve 2019 – 2020 Voleybol Sezonu’na ilişkin görüş ve önerilerin paylaşıldığı değerlendirme toplantısı, bugün (20 Mayıs 2019, Pazartesi), İstanbul Volley Hotel’de gerçekleşti.

Toplantıya; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkan Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, MHGK Başkanı Aziz Yener, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış ve kulüp temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasına kulüp başkanları, yöneticileri, temsilcileri ve katılımcılarına hoş geldin diyerek başlayan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ konuşmasına; “Bu sezon milli takım faaliyetleri dışında liglerimiz sona erdi. Liglerimizin sona ermesiyle kulüplerimizle bir araya gelmek ve geride bıraktığımız sezonun değerlendirmesini birlikte yapmak istedik. Öncelikle bu yıl Efeler ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe ve VakıfBank takımlarımızı tebrik ederim. Federasyonumuzun kuruluşunun 60. yılında başarılı bir sezonu geride bıraktığımızı düşünüyorum. Hem bayanlarda hem de erkekler final etabı serilerinde 5. ve son karşılaşmalara kadar süren mücadeleler seyrettik. Avrupa Kupaları’nda da bizleri başarı ile temsil eden ve derece elde eden bütün kulüplerimizi tebrik ediyor ve kutluyorum. Türk voleybolu adına güzel bir duygu. Takımlarımız, hem Avrupa’nın hem de Dünya’nın zirvesinde bulunuyorlar. Dolayısıyla takımlarımız oranın zirvesinde ise, camiamızda oranın zirvesi durumundadır. Çünkü camianın varlığıyla, desteğiyle, emeğiyle bu dereceleri elde ediyoruz. Şampiyon olan ve aramıza katılan takımlarımızı tekrar kutluyorum.” şeklinde devam etti.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ konuşmasını; yeni sezonda Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselen PTT ve Yeşilyurt Spor Kulübü takımları ile Efeler Ligi’ne yükselen Bursa B.Şehir Bld. ve Beşiktaş takımlarına başarılar dileyerek sonlandırdı.

Bu Yazıya Oy Verin