Voleybol Menajerliği Eğitimi Ankara’da Gerçekleştirildi

Voleybol Menajerliği Eğitimi bugün (26 Eylül 2018 Çarşamba) Ankara Volley Hotel toplantı salonunda Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat ASLANDAŞ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Voleybol Menajerliği Eğitimi’nde açılış konuşmasını yapan TVF Başkan Vekili Alper Sedat ASLANDAŞ katılımcılara hoş geldiniz diyerek geçmiş dönemlerden bu yana konuyla ilgili çalışmaların yürütüldüğünü, kurumsallaşmanın bir parçası olarak menajerlik görevinin kurallara ve talimatlara bağlı olarak yürütülmesine ihtiyaç duyulduğunu ve uzun süren çalışmaların sonunda talimatın yürürlüğe girdiğini belirtti. Eğitime katılım gösterenlerin uzun yıllar boyunca sporcu, antrenör yada yönetici olarak voleybola hizmet ettiğini, bu talimatın uygulanması ve sonrasında verilecek sertifikalarla Türkiye’de voleybol menajerliği görevinin kimler tarafından yapıldığının gerek kulüpler, gerek sporcu ve antrenörler gerekse tüm voleybol camiası gözünde netlik kazanacağını, bu sayede mesleki düzenlemenin tamamlanmış olacağı hususlarını ekleyerek başarı temennilerinde bulundu.

Eğitimde Prof Dr. Nevzat MİRZEOĞLU etik ilkeler, TVF Hukuk Kurulu Başkanı Doç Dr. Kadir GÜRTEN ise TVF Voleybol Menajerliği Talimatı konularında bilgilendirmelerde bulundu. Eğitim, soru cevap bölümüyle sona erdi.

Bu Yazıya Oy Verin