TVF Özel Misafirler Ağırladı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Engelliler Haftası dolayısıyla özel çocuklar için TVF Başkent Voleybol Salonu’nda voleybol maçı düzenledi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve TVF Asbaşkanı Ahmet Göksu’nun da yer aldığı organizasyona, Konya Meram Nuriye Cahit Atay Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile Ankara Kemal Yurtbilir İşitme Engelliler Okulu’ndan özel çocuklar ile TVF Spor Lisesi öğrencileri katıldı.

Özel öğrenciler, TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü öğrencileri ile maç yaptı. TVF Başkanı Üstündağ’ın da oynadığı maçı, Avrupa Voleybol Konfederasyonu Hakem Komisyonu Üyesi ve Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı eski uluslararası hakem Aziz Yener ile MHGK Üyesi Meral Taşpınar yönetti.

TVF Başkanı Üstündağ, yaptığı açıklamada, Engelliler Haftası’nda, farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirterek, “Tüm engelli kardeşlerimizin bu özel haftasını kutluyorum. Onlar bizim gönlümüzde asla engelli değiller. İstedikleri ve destek verildiği sürece başaramayacakları şey yok. Bugün burada kardeşlerimizle birlikte olmaktan son derece mutluluk duyduk” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler el sanatları dersinde yaptıkları Türkiye Voleybol Federasyonu logolu yakma tablo ve çiçeği TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a armağan etti.

Organizasyon, fotoğraf çekiminin ardından öğle yemeği ile sona erdi.

Bu Yazıya Oy Verin