TVF ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında lise öğrencilerine voleybol hakemliği sertifikası kazandırılmasına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, imza töreninde yaptığı konuşmada; ” Spora sadece salonlarda sporcu yetiştirmek olarak bakmıyoruz. Antrenör ve hakemlerin de yetiştirilmesi gerekiyor, o nedenle bugün Türk voleybolunda bir ilki gerçekleştireceğiz. Bugün lise seviyesine kadar inilen hakem kursunun önünü açtık. Yani 19 yaş sınırı varken, bunu 17’lere, 16’lara indirdik. Neden? Artık liseden itibaren hakem arkadaşlarımız voleybol camiası içinde kendilerini temsil etsinler. Kendilerini birkaç yıl önceden yetiştirsinler. Sadece bu çocukları salonlarda voleybol oynatarak değil, voleybol hakemi olarak da görmek istiyoruz. Voleybol hakemliği bugün birçok üniversitede ders olarak veriliyor. Sakarya buna öncülük yaptı. Burada lise seviyesine inen bir projenin altına imza attı. İl Milli Eğitim Müdürümüzü ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. İlk olması münasebetiyle inşallah Türk voleybolu adına hayırlı olur.” ifadesini kullandı.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş: “TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür ediyoruz. Voleybol sporunun gelişmesi adına, daha biz oradayken ekibinize çalışmaların başlaması noktasında talimat verdiniz. Bu bizi ziyadesiyle mutlu etti. İnşallah bu çalışmayla lisede öğrencilerimiz voleybol hakemliği için kursa katılabilecekler. Liseden mezun olduklarında yine ellerinde yapabilecekleri bir işi olmuş olacak. Spora olan hayranlıklarını da perçinlemiş olacağız” dedi.

TVF Başkanı Üstündağ ve İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, daha sonra kentteki lise öğrencilerine “Voleybol Hakemlik Sertifikası” kazandıracak iş birliği protokolünü imzaladı.

Bu Yazıya Oy Verin