TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Etkinliğine Katıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bugün (06 Şubat 2019, Çarşamba), 81 ilde 12.00-13.30 saatleri arasında farkındalık etkinliği düzenledi.

Bütün illerde eş zamanlı yapılan etkinlik ile 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilişi, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyuruldu.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin, Milletvekilleri, İlçe Kaymakamları, Bürokratlar, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve çeşitli Sivil Toplum Örgütleri yetkilileri, yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması ve vatandaşların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi amacıyla Ankara 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliğine katıldılar.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ‘’Farkındalığın oluşturulması için yapılan bu etkinlik, bir çok sürücü ve yayayı bilinçlendirecektir.  Trafikte öncelik her zaman yayalarındır. Umuyoruz ki trafikte artık yayalara olan dikkat artacak, sürücülerimiz daha dikkatli olacaklardır. Kampanyanın düzenlenmesinde başta İçişleri Bakanımız olmak üzere katkısı bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ dedi.

Etkinliğin yapılacağı yaya geçitlerinde ise; görevli kolluk personeli tarafından hazırlanan el broşürleri sürücü ve yayalara dağıtıldı. Ayrıca yaya güvenliğine yönelik hazırlanan video, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda bulunan dev ekrandan vatandaşlara gösterildi.

Bu Yazıya Oy Verin