TVF Asbaşkanı Ahmet Göksu, Sakarya’da Voleybol Hakemlik Kursu’nun Açılışına Katıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; Türkiye’de bir ilk olan lise öğrencilerinin voleybol hakemi olmasına imkan sağlayan Voleybol Hakemlik Kursu’nun açılış töreni bugün (24 Mayıs 2019, Cuma) Sakarya Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti. 
Törene; Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Sabahattin Karakoç, TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener, MHGK Üyeleri Sevda Güler ve Ersin Altıparmak ile öğrenciler katıldı.
Türkiye’de bir ilk olarak lise öğrencilerinin voleybol hakemi olmasına imkan tanıyan Voleybol Hakemlik Kursu’nun açılış töreninde konuşan TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkan Ahmet Göksu; “Türkiye’de Voleybol Federasyonu’nun öyle hakemleri var ki Dünya Şampiyonası’nı yönetmiş, Dünya Kupası Finali’ni yönetmiş ve dünyada Olimpiyat Oyunları Finali yönetmiş. Başka branşta yok bu. Bu yalnız Türkiye Voleybol Federasyonu’nun içinde var. Sizden bir tek isteğim var. Ne olur yabancı dil bilin. İngilizceyi de iyi öğrenin. Eğer İngilizceyi iyi öğrenirseniz önünüz açıktır. Ülkemize ve Atatürk gençliğine layık bireyler olarak yetişmenizi temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.
Konuşmaların ardından Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, törene katılan TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ile TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener’e günün anısına birer plaket verdi.
TVF tarafından gerçekleştirilen ’Voleybol Hakemlik Kursu’ nun ilk dersini ise; MHGK Üyesi Ersin Altıparmak verdi.
Bu Yazıya Oy Verin