Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonuna Merhaba Gecesi’nde Buluştu

Türk voleybol camiası, Milli Takım Sezonu’na merhaba gecesi bir araya geldi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından İstanbul’da Les Ottomans Hotel’de düzenlenen Milli Takım sezonuna merhaba gecesine; Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya, Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, TVF Denetleme Kurulu Üyesi Umut Bağlı, A Milli Kadın ve Erkek Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kulüp yöneticileri ve temsilcileri, sponsor yöneticileri ve basın mensupları katılım gösterdi.

Törende konuşma yapan TVF Başkanı Üstündağ, yeni sezon öncesi hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “Voleybol ülkesiyiz. İtalya’da yarı finale kalan 4 takımın 3’ü Türk takımıydı, finali Türk takımlarının oynadığı bir yıl yaşadık. Bu, bizi çok gururlandırdı. Burada emeği geçen tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz voleybol ülkesiyiz. Geldiğimiz yerde dünyanın ve Avrupa’nın en iyi ligine sahibiz. Çok büyük bir organizasyonu %90 aldık diyebilirim. Yakında açıklayacağız.” diye konuştu.

Voleybol camiasıyla gurur duyduğunu aktaran Üstündağ, “Voleybol camiasında herkesin sesine kulak verdik. Voleybolun hakkı için her türlü mücadeleyi verdik. Uzun bir maraton başlıyor. Çıtamız yüksek. Hedeflerimiz büyük. Hayaliniz yoksa, hedefiniz yoksa, heyecanınız yoksa başarılı olmak mümkün değil. Bu üçünü hem kendimde hem ekibimde hem de camiamda gördüm ve görmeye devam ediyorum. Avrupa Şampiyonası’nda, olimpiyatlarda hepsinde kürsüde olmak istiyoruz. Hedefimiz her turnuvada yer almak. Bunu başaracak güçteyiz. Bunun için çok çalışmak lazım. Samimi olmak ve emek vermek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, “Harika atmosfer var. Her şey mükemmel. Geleli bir hafta oldu, bir haftadır takımla birlikteyim. Geldiğim günden bu yana takımın davranışı, çalışma düzenleri harika. Söylediklerimi yapmaya çalışıyorlar. Başlangıçtan bu yana çok güzel şeyler yaşanıyor. Çok heyecanlıyız. Hedeflerimize adım adım ulaşmaya çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Alberto Giuliani ise “Depremde hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Türk Milli Takımı’nın antrenörü olduğum için gurur duyuyorum. Potansiyeli olan genç ve tecrübeli bir takımla çalışıyorum, bu yüzden çok mutluyum. Takımımız son maça kadar savaşacak. Başkanımıza ve herkese söz veriyorum, her maç sonuna kadar savaşacağız ve kazanmak için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar, “Yeni bir milli takım sezonunda her zaman olduğu gibi hedeflerimiz büyük. Yeni bir ekiple çalışıyoruz. Milli forma altında olmayı özlemişiz. Çalışırken eğlenen bir ekibiz. Yeni sisteme alışmaya çalışıyoruz. Büyük bir potansiyelimiz var. Kürsüde olmak için çalışacağız. Bize ve erkek takımımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın kaptanı Arslan Ekşi ise “Çok yoğun ve stresli lig maratonunu yeni bitirdik. Ara vermeden milli takım için ter dökeceğiz. Çok uzun bir maraton başlıyor bizim için. Hedefimiz hem Altın Ligi’nde hem de Challenger Cup’ta şampiyon olmak. Ana hedefimiz Avrupa Şampiyonası ve olimpiyat elemesi. Avrupa Şampiyonası’nda ilk 4’ü hedefliyoruz. Bu ekip bu sezon çok büyük ses getirecek. Yaz sezonunu güzel açıp güzel kapatacağız.” şeklinde görüş belirtti.

Açıklamaların ardından A Milli Kadın ve Erkek Voleybol Takımları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu Yazıya Oy Verin