Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu (TVOLAF) Kuruldu

Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu (TVOLAF), Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın isteği ve desteği ile tüm voleybol antrenörlerini tek çatı altında toplamayı ilke edinerek, birlik ve takım ruhuyla Türk antrenörlerine destek olmak amacıyla Bülent Meriç’in Genel Başkanlığı’nda kuruldu.

Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu (TVOLAF); antrenörlerin spor ahlakı içinde; tek ses, tek yürek olarak, etik ve insani değerler çerçevesinde yetiştirilmesi, bu vesile ile Türk Voleybolu ’na kazandırılacak oyuncu ve antrenörlerin seviyesinin en üst noktada olmasını amaçlamaktadır.

TVOLAF, gelecek yıllarda antrenörlüğün meslek olarak tanınması ve hak ettiği saygınlığa ulaşması hedefi ile, voleybola gönül ve emek vermiş tüm antrenörlerimize gerektiğinde hukuki, sosyal ve maddi açıdan destek verebilmek adına çalışmalar yapacak.

Voleybol Antrenörleri Derneği, Ankara Voleybol Antrenörleri Derneği, Bursa Voleybol Antrenörleri Derneği, İstanbul Voleybol Antrenörleri Derneği, Avrasya Voleybol Antrenörleri Derneği ve Mersin Voleybol Antrenörleri Derneği’nin birleşmesiyle oluşan Federasyon’da görev dağılımı ise şöyle;

Genel Başkan – Bülent Meriç
As Başkan – Turgut Okan
Genel Sekreter – İdil Ulusoy
Sayman – Ali Ceylan
Üye – İsmail Şahin
Üye – Tanju Güçlü
Üye – Jeyan Erben

Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu’nun kurulmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ; “Antrenör kökenli bir federasyon başkanı olarak başta bu görevi üstlenen Bülent Meriç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, böyle bir atılımda bulunmalarından dolayı da kutluyorum. Bu tür oluşumlarda sonuna kadar destek olacağız” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin