TMOK’tan Voleybola “Şeref Diploması” Ödülü

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu tarafından belirlenen Türkiye Fair Play Ödülleri’nin 2017 yılı kazananları bugün (30 Nisan 2018, Pazartesi) düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Ataköy’deki Olimpiyatevi’nde gerçekleştirilen toplantıya, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve komisyon üyeleri katıldı.

2016-2017 voleybol sezonunda Vestel Venus Sultanlar Ligi Final Serisi’nin son karşılaşmasında 2 Mayıs, 2017, Salı günü, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda Fenerbahçe ile Galatasaray takımları arasında oynanan karşılaşmanın ardından TVF Yönetim Kurulu, her iki takımın sporcularını ve teknik ekibini bir araya getirmiş, iki ezeli rakip arasında eşine az rastlanan güzel fotoğraf ortaya çıkmıştır.

Sporun sadece mücadele değil, aynı zamanda kardeşlik, dostluk ve centilmenlik olduğu özellikle sporun her dalında karşı karşıya gelen bu iki takımımızın bir araya gelmesiyle tekrar hatırlanmıştır.

Bu nedenle, bu çok özel fotoğraf karesinin çekilmesine aracı olan Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetimi ile Fenerbahçe ve Galatasaray Bayan Voleybol Takımları’nın birlikte çektirdiği fotoğraf TMOK Jüri Üyeleri tarafından “Şeref Diploması” ödülüne layık görülmüştür.

TMOK 2017 Fair Play Ödülleri’nin bu yılki sahipleri ise; 22 Mayıs 2018 tarihinde Olimpiyatevi’nde düzenlenen törenle ödüllerini alacak.

TMOK 2017 Fair Play Ödülleri’nin Sahiplerine ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin