TMOK’tan Voleybola “Şeref Diploması” Ödülü

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK), Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amaçlı faaliyetleri kapsamında sürdürdüğü “2017 Türkiye Fair Play Ödülleri” sahiplerini buldu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) “İyiye, doğruya, güzele” sloganı ile bu yıl 36.’sını düzenlediği 2017 Türkiye Fair Play Ödül Töreni, bugün (22 Mayıs 2018, Salı), Olimpiyatevi’nde gerçekleşti.

Törene; Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı ve TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve komisyon üyeleri, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Bahar Toksoy Guidetti, Galatasaray Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Nursevil Aydınlar ve Galatasaray Bayan Voleybol Takımı İdari Menajeri Nihan Güneyligil de katıldı. 

2016-2017 Voleybol Sezonu final serisinde Fenerbahçe ile Galatasaray takımları arasında oynanan Vestel Venus Sultanlar Ligi karşılaşması sonrası her iki takım oyuncuları örnek davranış göstererek, birlikte fotoğraf çektirip, hep birlikte dostluk görüntüsü sergilemişlerdi. Bu güzel davranış sebebiyle Fenerbahçe ve Galatasaray Bayan Voleybol Takımları, törende Sportif Fair Play Davranış Dalı’nda “Şeref Diploması” ödülüne layık görüldüler.

TMOK tarafından layık görülen bu değerli “Şeref Diploması” ödülünü, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Bahar Toksoy Guidetti ile Galatasaray Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Nursevil Aydınlar birlikte aldı.

TMOK Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile TMOK Fair Play Komisyonu Üyelerinin ödüle layık görülen kişi ve kuruluşlara ödüllerini takdim etmesinin ardından tören sona erdi.

Bu Yazıya Oy Verin