Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı Sona Erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca Ankara’da düzenlenen, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın da katıldığı “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı” sona erdi.

5 gün süren ve Türk sporunun mevcut sorunları ve çözüm önerilerinin ele alındığı çalıştayın kapanışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çok bereketli, verimli bir çalıştay gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Sporun tüm yönlerini enine boyuna tartıştık, tüm konuları konuştuk. Şunu da belirttik; bu çalıştay toplandık bitti değil, bir başlangıç olacak. Neyin başlangıcı olacak? Yeni atılımların, yeni gelişmelerin yeni bir takım açılımların başlangıcı olacak” dedi.

Çalıştayın ilk gününde bir aile toplantısı gerçekleştirileceğini, sorunların, çözüm önerilerinin enine boyuna tartışacağını ve “kimsenin eteğinde taş bırakmamasını” söylediklerini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Çok bereketli verimli keyifli programlar gerçekleştirdik. Sporun tüm yönlerini enine boyuna tartıştık, tüm federasyonları sadece bir kaç popüler branş değil, tüm konuları konuştuk. Futboluyla voleyboluyla, basketboluyla, hentboluyla, satrancıyla, jimnastiğiyle bütün branşların konularını masaya yatırdık. Sportif, mali anlamda nasıl olması gerekiyor… Bunları konuştuk, çalıştık. Şunu da belirttik, bu çalıştay toplandık bitti değil, bir başlangıç olacak. Neyin başlangıcı olacak? Yeni atılımların, yeni gelişmelerin yeni bir takım açılımların başlangıcı olacak.”

 

Bu Yazıya Oy Verin