İBBSK, Yeni Tesisi’nde Sezon Açılışını Gerçekleştirdi

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Voleybol Takımı’nın sezon açılışı; AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve İBB Spor Kulübü Başkanı Celalettin Deniztoker ‘in katılımıyla gerçekleşti.

Gerçekleşen sezon açılışına TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Asbaşkanı Suat Güler de katıldı.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın açılış konuşması yaptığı törende TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ; “Sayın Vekilim, sayın Belediye Başkanım, değerli kulüp yöneticileri, değerli basın mensupları, değerli sporcular, sevgili velilerimiz ve ülkemizin geleceği olacak sevgili gençler bu güzel günde Voleybol Federasyonu Başkanı olarak burada aranızda bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyorum.

Ülkemiz bir zamanlar tesis açısından oldukça yetersiz imkanlara sahip iken; günümüzde tesisleşme olarak oldukça zengin bir yere sahibiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ülke genelinde spora yaptığı katkı ve bize verdiği desteklerden ötürü memmuniyetimi ifade etmek istiyorum.

İstanbul BBSK, Türk voleybolunda ekol olmuş, önemli başarılara imza atmış, sporcular yetiştirmiş, Türk sporuna ve özellikle de Türk voleyboluna çok önemli kişiler kazandırmış bir belediyemiz ve spor kulübümüzdür. Bu anlamda, İstanbul BBSK, bu sezonda “Milli ve Yerli” sloganıyla sadece Milli Takımlarda forma giyen oyunculardan oluşan kadrosuyla Efeler Ligi’nde ve en önemlisi de CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde devam etme kararı almıştır. Özellikle sayın Başkanımızı ve kulüp yöneticilerini almış oldukları bu karardan dolayı tebrik ediyor ve can-ı gönülden kutluyorum.

İBB Spor Kulübü’nde bu sezon Altın Avrupa Ligi’nde 3.’lük elde eden A Erkek Milli Takımımızdan 4 as oyuncu, ilk 6’da görev alacak. Bu da Türk Sporu ve Türk Voleybolu adına gurur verici bir olay. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca; bu güzel tesisleri Türk sporuna kazandıran herkese tekrardan teşekkür ediyor, hayırlı bir sezon olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin