Hakem, Gözlemci ve Gelişim-Bilgilendirme Semineri 2. Grupla Devam Ediyor

2019-2020 Voleybol Sezonu öncesi Hakem, Gözlemci ve Gelişim-Bilgilendirme Semineri, ikinci grupla Ankara’da devam ediyor.

İkinci grup açılışına; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, MHGK Başkanı Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, Ankara Voleybol İl Temsilcisi Selahattin Karayel, Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu (VHGF) Başkanı Çetin Ok ve MHGK üyeleri katıldı.

Seminerde konuşma yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “2019-2020 sezonu öncesi Hakem ve Gözlemci ve Gelişim-Bilgilendirme Semineri’nin ikincisine hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Daha öncede belirttiğim gibi görev süremiz boyunca hangi ile gittiysek, hangi voleybol faaliyetini gerçekleştirdiysek, orada bizlere bir takım olduğumuzu hissettiren hakem ve gözlemci kardeşlerime teşekkür ediyorum. Çok nezih bir camiayı temsil ettiğimizi yinelemek istiyorum. 16 yıl sonra yeniden Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyoruz. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğini düşünüyorum. Gururluyuz. Bu organizasyon Türkiye Voleybol Federasyonu’nun organizasyonu gibi gözükse de bu organizasyonun gerçek emekçileri hakemler, gözlemciler, il temsilcileri, sporcuları, antrenörleri ve tribünleri tamamen dolduran voleybola gönül vermiş taraftarlardır. A Milli Takım Voleybol Takımımız bizleri gururlandırıyor. Sporcularımızın bu noktalara gelmesinde emeği geçen kulüplerimize, antrenörlerimize, anne ve babalara, sizlerin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Türk voleybolu olarak Avrupa ve dünyada önemli bir söz sahibi olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kulüpler bazında Avrupa’da ilk sırada, dünyada ilk üç içinde yer alıyoruz. Her zaman belirttiğim gibi voleybolun bir çok kademesinde görev aldım. Oyunculuk, antrenörlük, yöneticilik ve şimdi de camianın teveccühüyle Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı görevini üstlenmiş bulunmaktayım. Bunca görev arasında sadece hakemlik yapmadım. Sahada adaleti dağıtanlar sizlersiniz. Seminerinizin sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin