“Filenin Sultanları: Sebat” Belgeselinin 2. Bölümü “En Uzun Yaz”ın Galası Yapıldı

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın üç büyük turnuvada (VNL, Olimpiyat Oyunları, Avrupa Şampiyonası) mücadele ettiği ve spor tarihimizde unutulmaz anılarla yer alan 2021 yazının hikayesini anlatan, AXA Sigorta sponsorluğundaki “Filenin Sultanları: Sebat” belgeselinin 2’inci bölümü olan “En Uzun Yaz”ın galası yapıldı.

Conrad İstanbul Bosphorus’da düzenlenen gala gecesine; Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı (TVF) Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkan Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren, TVF Medya ve İletişim Yönetmeni Murat Yücekök, AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, AXA Sigorta Pazarlama ve Dijital Çözümler Direktörü Cemal Çırpılar, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibi ile çok sayıda davetli katıldı.

Fatih Karaca’nın yönetmenliğini üstlendiği belgeselin ikinci bölümünde ‘Filenin Sultanları’ olarak bilinen Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın 2021 yılında mücadele ettiği VNL ve Olimpiyat Oyunlarından Avrupa Şampiyonası’na kadar uzanan başarı öyküsünü anlatıyor. Belgeselde millî takım oyuncuları, teknik ekip ve federasyon yetkililerinin görüşlerine ve geçmiş dönem maçlardan heyecan verici görüntülere de yer veriliyor.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ “Çok gururluyuz. Türkiye’de voleybolun bugün geldiği noktayı, kadın milli takımımızın sahada gösterdiği başarıların perde arkasını ve büyük bir çaba ve azimle imza atılan galibiyetlerimize giden yolculuğu izleyiciye aktardığı için Filenin Sultanları: Sebat Belgeseli voleybol camiası için de ayrı bir önem taşıyor. Türk voleybolu olarak imza atacağımız yeni başarılarla ilham kaynağı olmaya devam etmek istiyoruz.” dedi.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise galada gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi: “Bugün Türkiye voleybolu için heyecan duyduğumuz günlerden birini yaşıyoruz. Hiçbir zaman vazgeçmeyen, sürdürülebilir başarı için mücadele eden takımımızın gurur dolu anlarını perdede göreceğiz. AXA Sigorta olarak spor en önem verdiğimiz konulardan biri; çünkü spor aktif ve sağlıklı yaşama teşvik eden ve fiziksel hareketlilik, azim, sportmenlik gibi çok önemli değerleri yansıtan bir alan. Kadın voleybolu ise milli takımımızın başarıları sayesinde Türk sporunda son yıllarda öne çıkan bir branş olarak toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili de mesajlar vermemize ön ayak oluyor. Geçen yıl ilk bölümünü izleyiciyle buluşturduğumuz ve büyük ilgi gören belgeselimizin ikinci bölümü ‘En Uzun Yaz’ı yine Türkiye Voleybol Federasyonu’yla birlikte izleyiciyle buluşturduğumuz için mutluyuz.”

Belgeselin yönetmenliği üstlenen Fatih Karaca duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “A Milli Kadın Voleybol Takımımız ülkemizin önemli gurur kaynaklarından ve çok seviliyor. Filenin Sultanlarının 2017’den günümüze uzanan hikayesini anlattığımız belgeselimizin ilk bölümünü geçen sene yayınladık ve belgeselimiz çok güzel bir ilgiyle karşılandı. Merakla beklenen bu sezona ait bölümümüzün çalışmalarına ise bu yılın başında başladık. 2021 yazında oynanan üç büyük turnuvada yaşananları takımımız ve teknik ekibimizden dinleyerek hikayemizi şekillendirdik. Türk voleybolunun, spor takvimi açısından çok yoğun geçen bu yazın sonunda, sahadaki galibiyetlerinden çok daha fazlasını kazandığını gördük. Verilen emeklerin ve mücadelenin sonucunda ülkemiz insanlarına umut ışığı olan, kadınlar ve kız çocukları için rol modeli konumuna yükselen takımımızın hikayesinin izleyiciyle buluşmasının heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

Gecede, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve AXA Sigorta Pazarlama ve Dijital Çözümler Direktörü Cemal Çırpılar, günün anısına A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem’e çiçek takdim etti.

Filenin Sultanları Sebat belgeselinin ikinci bölümü olan “En Uzun Yaz”ın ilk yayını, 17 Eylül cumartesi günü saat 21.30’da TRT Spor Yıldız’da yayınlanacak.

 

Bu Yazıya Oy Verin