CEV’den, Türk Voleybolu’nun Efsane Kaptanı Neslihan Demir Güler ve Milli Takımımızın Eski Antrenörü Ferhat Akbaş’a Görev

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), yeniden organize edilen Avrupa Antrenörler Komisyonu (ECOC) ve CEV Sporcu Çalışma Grubu’nda Türk Voleybolu’nun efsane kaptanı Neslihan Demir Güler ve Milli Takımımızın eski antrenörü Ferhat Akbaş’a önemli görevler verdi.

 

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boričić, Avrupa voleybol ailesinin yönetimini modernize etmek ve voleybolun iki hayati paydaşının daha yakın çalışabilmesi amacıyla Avrupa Antrenörler Komisyonu (ECOC) ve CEV Sporcu Çalışma Grubu’nun yeniden organize edildiğini açıkladı. Boričić, bu projenin yeniden hayata geçirilmesiyle voleybol sporunun baş aktörleri olan oyuncular ve antrenörlerin işbirliğini ve koordinasyonunun artarak voleybolun geleceğine dair oluşturulacak stratejik planlamalarda katılımın daha fazla olması ve voleybol sporunun Avrupa’da her seviyede daha çok büyümesinin amaçlandığını ifade etti. ECOC, elit takımlarla birlikte çalışan bir dizi antrenörün getirdiği deneyimle, taban seviyesine odaklanan projelerin uygulanmasına katkısı olacak diğer antrenörlerin tecrübeleri harmanlayarak, voleybol ailesinin kapsamlı bir portresini oluşturma amacı taşıyacaktır. ECOC, kalkınma projelerinin hazırlanması ve uygulanmasını denetleyecek, eğitim materyallerini ve en iyi uygulamaların Avrupa çapında yaygınlaştırılmasına yardımcı olacak ve antrenörlük kurslarının düzenlenmesinde Ulusal Federasyonları destekleyecek, böylece Voleybol antrenörlerini de içeren bir Avrupa ağı kuracaktır.

Avrupa Antrenörler Komisyonu (ECOC) şu üyelerden oluşuyor;

Philippe Blain (Fransa) – Başkan
Thomas Bro-Rasmussen (Danimarka) – Genel Sekreter
Gert Vande Broek (Belçika)
Urmas Tali (Estonya)
Tuomas Sammelvuo (Finlandiya)
Sophia Papadopoulou (Yunanistan)
Marco Mencarelli (İtalya)
Casper Groenhuijzen (Hollanda)
Ferhat Akbaş (Türkiye)

 

CEV Sporcu Çalışma Grubu, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarının yanı sıra Olimpiyat Oyunları’nda birden fazla madalya kazanan birçok eski seçkin sporcuyu ve halen aktif sporcu olarak voleybolun içinde var olan yıldız voleybolculardan oluşuyor. Bu görüş oluşturma ve danışma organının kurulmasını takiben Sporcu Çalışma Grubu üyeleri, sporcuların görüşlerini temsil etmek ve seslerini CEV içinde duyurmak için çalışacaklar. Bu ekip, voleybol sporunu gençlerle buluşturmak ve CEV’in, “Voleybol Okulda” projesinin de elçileri olacak.

CEV Sporcu Çalışma Grubu şu üyelerden oluşuyor;

Samuele Papi (İtalya) – Başkan
Maja Ognjenovic (Sırbistan) – Genel Sekreter
Lyubomir Ganev (Bulgaristan)
Aleksandrs Samoilovs (Letonya)
Lonneke Slöetjes (Hollanda)
Pawel Zagumny (Polonya)
Ekaterina Gamova (Rusya)
Neslihan Demir Güler (Türkiye) 

Bu Yazıya Oy Verin