Bursa Voleybol Altyapı Ligleri Ödül Töreni Yapıldı

Bursa Voleybol Altyapı Ligleri ödül töreni, bugün TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarının verilmesiyle yapıldı.

Ödül törenine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Nihan Karaçam Salkaya, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz, MHGK Üyesi Sevda Güler ve Bursa Voleybol İl Temsilcisi Ali İhsan Gözü katıldı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, gençler, yıldızlar, küçükler ve midiler kategorilerinde dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını sporcu aileleriyle birlikte takdim etti.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Her daim bu vatana millete faydalı bireyler yetiştiren, hem öğrenim hem de yetenekleriyle voleybol takımlarının sayısını artıran kıymetli velilerimiz; iyi ki varsınız. Bu ülke sizlerin yetiştirdiği sporcular sayesinde voleybol ülkesi oldu. Biz, sağlam bir altyapıyı sağlarsak sağlam bir üst yapının da oluşacağını düşünerek hareket ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Başta velilerimizin değerli katkıları sayesinde Türk voleybolu bugün Avrupa’da ve dünyada çok önemli başarılara imza atıyor. Kadınlarda Avrupa’nın en büyük kupasının zirvesinde Türkiye’nin adı var. İki Türk takımı Eczacıbaşı Dynavit ile VakıfBank, 20 Mayıs’ta İtalya’nın Torino şehrinde CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde karşı karşıya gelecek. Erkeklerde Halkbank yarı finalde mücadele ederek büyük bir başarıya imza attı. Türk voleybolu adına bundan daha güzel bir mutluluk olamaz. Altyapılarda var gücümüzle, daha iyi dereceler elde etmek, daha başarılı sporcular yetiştirmek için voleybolun tüm paydaşlarıyla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Dereceye giren tüm takımlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Bu Yazıya Oy Verin