Avrupa’nın İlk Uluslararası Aday Hakem Kursu Sona Erdi

Türkiye’nin ev sahipliğinde Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen Avrupa Uluslararası Aday Hakem Kursu, bugün (22 Aralık Pazar) düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

27 ülkeden 32 aday hakemin yer aldığı kursta; Türkiye’yi temsilen katılan Koray Yılmazgil, Seçkin Yener, Caner Çıldır ve Süleyman Yalçın kursu başarıyla tamamlayarak Uluslararası Aday Hakem olmaya hak kazandı.

Sertifika törenine; TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Genel Sekreter Av. Nihal İşçi, CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Zorica Bjelic,  CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Jarmo Salonen, MHGK Başkanı ve CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Aziz Yener ve TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyonlar Müdürü Nilüfer Shimonsky katıldı.

TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ‘’Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyonun ülkemize verilmesi bizleri onurlandırdı. Sayın Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ, başka bir programı sebebiyle bugünkü programa katılamadı ancak tüm hakemlerimize selamını iletti. CEV Başkanı Aleksandar Boricic’e de desteklerinden ötürü teşekkür etti. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayarak Uluslararası Aday Hakem olmaya hak kazanan tüm hakemlerimizi kutluyor, bundan sonraki kariyerlerinde hepsine başarılar diliyorum.’’ dedi.

CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Zorica Bjelic ‘’Türkiye Voleybol Federasyonu’na bu güzel misafirperverliği için, CEV Başkanı Aleksandar Boricic ve Avrupa Hakem Komisyonu Başkanı Luciano Gaspari adına teşekkür etmek istiyorum. 1996’dan beri her yıl voleybol için Türkiye’de bulunma fırsatı yakaladım. Türkiye adeta ikinci evim oldu. Kurs boyunca burada kendimizi adeta evimizde gibi hissettik. Bu harika organizasyon için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kurs Öğretmeni CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi Jarmo Salonen ‘’Her zaman Türkiye’de bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bizleri kurs süresi boyunca çok güzel bir şekilde ağırladınız. Harika bir organizasyon oldu. Kursun düzenlenmesinde ve yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Uluslararası Aday Hakemleri temsilen bir konuşma yapan Romanya’dan George Gradinaru ise; ‘’Öncelikle böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için Türkiye Voleybol Federasyonu’na teşekkür ediyorum. Harika bir organizasyona imza attılar. Buradan gerçekten güzel anılarla ayrılıyoruz. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayan hakem arkadaşlarımı da tebrik ediyor, yeni hakemlik kariyerlerinde başarılar diliyorum. ’’ şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin