Aras Kargo, Voleybol Milli Takımlar Resmi Sponsorlarından Biri Oldu

40 yıldan uzun süredir “Önem Taşır” mottosuyla Türkiye’nin dört bir yanına hizmet götüren Aras Kargo, Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptığı iş birliğiyle Voleybol Milli Takımlar resmi sponsorlarından biri oldu.

İmza törenine TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, TVF Denetleme Kurulu Üyesi Umut Bağlı, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren ile birlikte milli voleybolcular Cansu Özbay ile Ahmet Tümer de katıldı.

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, spora verdiği desteğine devam ediyor. Bugüne kadar birçok önemli branşa destek olan Aras Kargo, Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptığı anlaşma kapsamında Voleybol Milli Takımlar resmi sponsorlarından biri oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türk voleybolunun elde ettiği başarılarla dünyada marka haline geldiğini belirtti.

“Türk voleybolunun ne kadar güzel şeyler yaptığını görmek bizleri mutlu ediyor. Bu uzun yolculukta bizlerle beraber olan her paydaş gibi sponsorlar da çok önemli. Aras Kargo ile sponsorluk anlaşması, yol arkadaşlığı ve ev sahibi ortaklığı yapacağız. Türk voleybol tarihinde olmadığı kadar sponsor sayısına ulaştık. Bu başarıların ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz.”

Üstündağ, başarıların arkasında bir ekip çalışması olduğuna dikkat çekti.

“Bir sloganımız var: ‘Hepimiz aynı takımdayız.’ Taraftar kitlemizi ve voleybol sevgisini her geçen gün büyüttük. Bu yolculukta sponsorların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Aras Kargo ailesine en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Türk voleybolu bu destekle çok daha güzel işler yapacak. İyi ki varsınız, hayırlı olsun.”

Üstündağ, 2026 Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak istediklerini vurguladı.

“Avrupa ve dünyada organizasyon yapma anlamında bir numarayız. Çok önemli girişimlerimiz var. Belki yine bir ilki gerçekleştiririz. Talip olduk. 2026 Dünya Şampiyonası, yüzde 90 Türkiye’de olacak. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı da bize destek verdi. İnşallah hayırlısı olur. 2025 Avrupa Şampiyonası da burada olabilir.”

“Voleybolun Heyecanını Taşıyoruz” mottosuyla yola devam ettiklerini belirten Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, Voleybol Milli Takımlar Resmi Sponsoru oldukları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Spora verdikleri desteğin çıtasını sürekli yukarı çıkarmaya gayret ettiklerini söyleyen Ayyarkın, ‘‘Biz sosyal fayda tarafında yaptığımız tüm çalışmalarda kalıcı ve sürdürülebilir değer üretmeye odaklanan bir şirketiz. Aynı zamanda sporun birleştirici ve geliştirici gücüne inanıyor, sporu seviyor ve destekliyoruz.Bu yüzden şimdi de ülkemizde başarıyı sürdürülebilir hale getiren spor branşlarının başında gelen Voleybol Milli Takımları’na destek olmaktan
büyük mutluluk duyuyoruz. Hem milli takımlar hem de kulüpler düzeyinde voleybol her yıl ülkemizi gururlandırıyor. Bizim Çocuklar’ın ardından Filenin Sultanları ve Efeleri’nin de destekçisi olmanın heyecanını taşıyoruz. Başta değerli Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere Türkiye Voleybol Federasyonu’na teşekkür ediyor, işbirliğimizin Türk voleybolu adına nice başarılara vesile olmasını temenni ediyorum. Filenin Sultanları’na da yaklaşan
Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda gönülden başarılar diliyorum’’ dedi.

Voleybola artan ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını aktaran milli voleybolcu Cansu Özbay, “Aras Kargo’nun milli takımın sponsoru olmasından dolayı çok mutluyuz. Umarım bu birliktelik Türk voleybolu için hayırlı olur.” diye konuştu.

Milli voleybolcu Ahmet Tümer ise, yapılan sponsorluk anlaşmalarıyla her geçen gün daha büyük bir aile olduklarını kaydetti.

“Aras Kargo’yu yanımızda görmekten dolayı çok mutluyuz. Her geçen gün daha büyük bir aile oluyoruz. Umarım daha büyük bir başarıya imza atarız. ‘Filenin Sultanları’nın bizleri gururlandıracağına eminim. Çıtayı çok yükselttiler. Biz de yükseltiyoruz. Umarım madalya ya da kupayla dönerler.”

Konuşmaların ardından, TVF Başkanı Üstündağ, Türk voleyboluna gösterdikleri destek ve katkılardan dolayı Utku Ayyarkın’a teşekkür plaketi, top ve adının yazılı olduğu milli takım forması takdim etti.

Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın da, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile milli voleybolculara günün anısına özel bir hediye takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin