Antrenör Gelişim Semineri Ankara’da Düzenlendi

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu tarafından birlikte organize edilen Antrenör Gelişim Semineri, Ziraat Bankası Bankacılık Okulu Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Mehmet Bedestenlioğlu tarafından gerçekleştirilen ‘’Temel Teknik Gelişimi ve Uygulanım Şekilleri’’ konulu açılış oturumuna TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu Başkanı Bülent Meriç de katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu Başkanı Bülent Meriç ‘’Sayın Federasyon Başkanım, değerli voleybol antrenörleri 2019 yılının son seminerine hoş geldiniz. TVOLAF olarak bu sene kuruluşumuzun yeni olması sebebiyle seminer programlarımızı yılın ikinci yarısında ayarlayabildik. 2020 yılı eğitim programlarımızı da Mart ayında açıklayacağız. Sizlerin yıl içerisindeki programlarınızı yapabilmeniz adına böyle bir karar aldık.  Federasyon olarak her türlü önerilerinize ve eleştirilerinize açığız. Bugün Ankara’da federasyonumuza ait büronun açılışını Başkanımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Seminere katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum’’ dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise seminerdeki konuşmasında şunları söyledi:

‘’Çok değerli meslektaşlarım, biliyorsunuz ki içinizden biri olarak sizlerin aranızdayım. Sevgili Antrenör Federasyonu Başkanı ve değerli yönetim kurulu üyeleri göreve geldiğimiz günden bugüne, hatta daha öncesinde Başkan Vekili olarak görev yaptığım dönemde dahil olmak üzere antrenörlerin birlik ve beraberlik içerisinde toplanamamasının sıkıntısını hep yaşadık. Göreve geldiğimiz gün itibariyle antrenör derneklerimizin başkanlarıyla bir araya gelip federasyonlaşma yönünde çalışma yapmamız gerektiğini dile getirdim. Federasyon haline gelerek tüm antrenörlerimizin tek ses olarak bir arada olmaları gerektiği yönünde görüş birliğinde bulunmuştuk. Bugün şunu açıkça belirtmek istiyorum ki, biraz önce sevgili başkanda dile getirdi, yeni kurulmanın getirdiği zaman probleminden dolayı bazı girişimler çabuk ve acele oldu. Ancak önemli olan bir ilki başlatmak, bir arada olmak, karşılıklı istişare etmek. TVOLAF çatısı altında birlikte olmak adına bir gayret sarf etmiştik. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı, liglerde, milli takımlarda görev yapmış, dördüncü kademe antrenörlük belgesi sahibi bir kardeşiniz olarak bu oluşumun oluşması beni çok mutlu etmiştir. Bir başlangıç olarak TVF ve TVOLAF tarafından ortak seminerler düzenlenmesi, daha önemli projelerle birliktelik sağlanacaktır. Ben tüm antrenörlerimizin federasyona ve derneklerine sahip çıkmasını temenni ediyorum. Çok önemli bir görev yapıyorsunuz. Bugün Avrupa’da final oynamış, izlenme rekorları kıran voleybol branşının antrenörleri olarak takımlarımızın aldığı başarılarda emekleriniz çok büyük. Türk Voleybolu’nun avrupa ve dünyada önemli bir yer edinmesinden antrenörlerimizin başarısının altını her zaman çizmişimdir. Yoğun katılımdan dolayı seminerin gerçekleşmesi için, içerisinde bulunduğumuz salonun kapılarını bizlere açan değerli Ziraat Bankası Genel Müdürümüze ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyoruz. Seminerinizin hayırlı olmasını diliyor, hepinize başarılar diliyorum. ‘’ dedi.

Bu Yazıya Oy Verin