5.Kademe Teknik Direktör Antrenör Kursu Başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 5.Kademe Teknik Direktör Antrenör Kursu, Ankara Volley Hotel’de, Prof. Dr. Selda Bereket Yücel tarafından verilen Üst Düzey Antrenman Planlaması ve Programlaması dersiyle başladı.

32 antrenörün katılım sağladığı ve 5 gün sürecek kursta; Üst Düzey Antrenman Planlaması ve Programlaması, Müsabaka ve Antrenman Analizi, Üst Düzey Taktik Antrenman, Voleybolda Teknoloji Kullanımı ve Güncel Yaklaşımlar, Voleybola Özel Atletik Performans ve Metotları, Liderlik ve Üst Düzey Yönetim İlkeleri ve Üst Düzey Teknik Antrenman dersleri verilecek.

Kursun eğitmenliklerini; Prof. Dr. Selda Bereket Yücel, Umut Çakır, Alberto Giuliani, Antonis Vourderis, Doç. Dr. Alper Aşcı ve Gökhan Edman yapıyor. Ayrıca, TVF ile İtalya Voleybol Federasyonları (FIPAV) arasında yapılan iş birliği sayesinde İtalyan antrenörler Angiolino Frigoni ve Adriano Di Pinto da kursta eğitmen olarak yer alıyor.

Kursun ilk gününde katılımcılarla bir araya gelen TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şunları söyledi:

“Hepiniz hoş geldiniz. Kursunuzun hayırlı olmasını diliyorum. Tarihimizde ilk kez açtığımız 5. Kademe Teknik Direktör Antrenör kursunda birbirinden değerli antrenörlerimizle bir aradayız. Benim de çok önemsediğim bir kurs. Hepinizin de bildiği üzere antrenör kökenli bir federasyon başkanıyım. Ben bu belgeyi, 4. Kademe kursuna 21 gün devam ederek almıştım. Zaman zaman derslere katılım sağlayacağım. Türk voleybolunun gelişimi ve başarıya ulaşması için eğitim ve teknik direktör yetiştirme programları büyük önem arz ediyor. Bu tarz kursların açılmasıyla, antrenörlerin ve teknik direktörlerin kaliteli bir eğitim alarak voleybolun gelişimine katkıda bulunacağına inanıyorum. Kursunuzda hepinize başarılar diliyorum.”

5.Kademe Teknik Direktör Antrenör Kursu, 16 Mayıs 2023 Cuma günü sabah yapılacak teorik sınavın ardından teknik ve taktik sınavıyla son bulacak.

Bu Yazıya Oy Verin