Tolga Demirer Veteranlar Şampiyonası Duyurusu

2019 Tolga Demirer Veteranlar Şampiyonası (5’inci) 21-22-23 Haziran 2019 tarihlerinde, TÜYAP Kocaeli Fuar Merkezi’nde düzenlenecektir. Şampiyonaya katılacak takımların 15 Mayıs 2019 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Sporcu ve takımlarla ilgili bilgiler:

1) 2019 yılı için erkeklerde 35+, 45+, 50+ ve 55+, bayanlarda 31+ ve 37+ yaş grupları için takımlar oluşturulacaktır. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), müracaat sayısına göre yaş gruplarını değiştirme hakkına sahiptir. Yaş grubunun birinde oynayan oyuncular aynı turnuvada bir başka kategoride oynayamazlar.

**2018-2019 voleybol sezonunda Efeler Ligi, Vestel Venus Sultanlar Ligi, 1. Lig ve 2. Lig’de oynamış, kadroda yer almış, lisansı tescil/vize olmuş sporcular şampiyonada yer alamazlar.

2) Yaş kategorilerinde doğum yılı baz alınır. Gün ve ay hesabı yapılmaz. 5’inci Veteranlar Şampiyonası için yaş kategorileri aşağıda belirtilmiştir:

KATEGORİ DOĞUM YILI
BAYAN 31+ 1988 ve öncesi doğumlu
BAYAN 37+ 1982 ve öncesi doğumlu
ERKEK 35+ 1984 ve öncesi doğumlu
ERKEK 45+ 1974 ve öncesi doğumlu
ERKEK 50+ 1969 ve öncesi doğumlu
ERKEK 55+ 1964 ve öncesi doğumlu

3) Oyuncuların spor yapmaları için herhangi bir engeli bulunmamalıdır. Tüm katılımcılar şampiyona öncesinde sağlık yönünden engelleri bulunmadığını imza ile tahahhüt ederler.

4) Takımların, müsabakalarda yer almak istediklerini beyan eden taahhütnameyi 15 Mayıs 2019 tarihine kadar katılım ücreti dekontu ve takım listesi ile beraber Türkiye Voleybol Federasyonu Ankara Merkez Ofisi’ne ulaştırmaları gerekmektedir. Katılımcılara id kart bastırılması için her katılımcının dijital taranmış vesikalık fotoğrafı (dosya ismi kişinin adı-soyadı bilgilerinden oluşmalıdır) takım listesi (excel formatında) ile birlikte başvuru sürecinde [email protected] adresine gönderilecektir.

5) Herhangi bir takıma mensup olmayan ancak müsabakalarda yer almak istediğini bildiren sporcuların diğer takım ve sporcularla bağlantı kurması Veteran Voleybol Koordinatörlüğü tarafından sağlanır.

6) Her sporcu ve takım TVF karar ve talimatlarını kabul etmiş sayılır ve tüm sporcuların bu kurallara uymaları zorunludur.

7) TVF’nin düzenlediği organizasyona katılacağını beyan etmiş olmalarına rağmen katılmayan takımlar, TVF Yönetim ve Disiplin Kurulları tarafından verilecek her türlü kararı kabul etmiş sayılırlar.

Müsabakalarla ilgili bilgiler:

1) Müsabakalarda Uluslararası Resmi Oyun Kuralları geçerli olup, müsabakalar kazanılmış iki set üzerinden oynanacaktır.

2) Müsabakaların gözlemci ve hakemleri TVF tarafından atanacaktır. Gözlemci, hakem ve salon personeli ücretleri TVF tarafından karşılanacaktır.

3) Müsabakalara katılacak takımlara seyahat ve konaklama için ödeme yapılmayacaktır.

4) Takımlar müsabakalarda meydana gelebilecek ceza veya benzeri konularda TVF tarafından uygulanacak her türlü maddi yükümlülüğü kabul eder.

5) Formalar, TVF tarafından belirlenmiş olan standartlara uygun olacaktır. Sporcular, birbiri ile tıpatıp aynı olan malzemeleri giymek zorundadır. Reklam ve sponsor alanı konusunda bir sınırlama yoktur.

6) Takımlar kendileri ile ilgili belge, bilgi, program ve çoğaltılması gereken materyaller ile bunların kullanım hakları konusunda tüm yetkinin TVF’de olduğunu kabul eder.

7) Takımlar herhangi bir kulüp ismiyle yarışabilecekleri gibi sponsor ismi de kullanabilirler. Ayrıca kendi belirledikleri isim altında da yarışabilirler. Kullanılan takım isimlerinin spor ahlak ve kurallarına uyması gerekmektedir.

8) Puanlama Sistemi

  • 2 – 0 (0-2) sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma iki (2) puan,  mağlup olan takıma sıfır (0) puan verilir.
  • 1 – 2 (2-1) sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma iki (2) puan, mağlup olan takıma bir (1) puan verilir.
  • Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (2) puan eklenir. Hükmen mağlup olan takıma (0) puan verilir.

9) File yüksekliği teknik toplantıda alınacak karar ile Uluslararası Resmi Oyun Kuralları’nda belirtilenden farklı yükseklikte olabilir.

10) Sahaya çıkacak maksimum sporcu sayısı 14 olacaktır.

11) Takımlar sahaya antrenörsüz çıkabilir. Antrenörü bulunan takımlarda antrenörün belge/vize’ye sahip olması zorunlu değildir.

12) Şampiyona’nın teknik toplantısı 20 Haziran 2019 Perşembe günü saat 18:00’de Kocaeli’de yapılacaktır. Her takımdan en az bir sorumlunun teknik toplantıya katılımı mecburidir. Teknik toplantıda kesinleşmiş takım listesi ve sağlık taahhütnamesi teslim alınacak olup turnuva süresince listede değişiklik yapılmasına izin verilmeyecektir.

13) Takımlar müsabakalara katılmak için 500 TL katılım ücretini TVF’nin TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB) KIZILAY ŞUBESİ (ŞUBE KODU:138) TR02 0003 2000 138 000 000 30526 IBAN numaralı hesabına yatırıp dekontunu TVF’ye göndereceklerdir. Açıklama kısmında Veteranlar Şampiyonası katılım ücreti ibaresinin bulunması ve takım adının belirtilmesi gerekmektedir.

14) Şampiyonanın kura çekimi TVF tarafından ilan edilecek gün ve yerde geçekleştirilecektir. Takımlar adına kura çekiminde bulunmak isteyen sporcu, antrenör ve takım yetkilileri kura çekimine katılabileceklerdir. Müsabaka formatı kura çekiminde açıklanacaktır.

KOORDİNATÖR:

Aziz YENER

0312 221 40 40 / 1200 

[email protected]                                 

BİLGİ İÇİN:

Gizem ÇALIK

0312 221 40 40 / 1515

[email protected]

Taahhütnameye ulaşmak için tıklayınız.

Takım listesine ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin