Gaziantep 1.Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Duyurusu

29 Kasım – 08 Aralık 2019 tarihleri arasında GAZİANTEP İlinde 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu açılacaktır.

Kurs katılımcı sayısı Federasyonumuz Antrenör Eğitim Talimatının 8.Maddesinde yer alan   ”Antrenör Yetiştirme Kurslarına Katılacaklarda Aranılacak Genel Şartlara” uyan minimum 50 maksimum 70 kişi ile sınırlı olacaktır.

Katılımcılar Gaziantep ilinde görev yapan Beden Eğitimi ve Sınıf Öğretmenleri öncelikli olmak üzere TVF Antrenör Eğitim Talimatının 8.6 maddesine göre belirlenecek ve kursiyer isim listesi başvuru bitimi sonrasında sitemizden yayınlanacaktır.

Başvurular 11 – 21 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir.

KURSA BAŞVURULAR e -DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

BAŞVURULAR İÇİN:

* e-Devlet – Kurumlar- Gençlik ve Spor Bakanlığı- Spor Bilgi Sistemi (Uygulamaya git) – Spor Elemanları – Kurs Başvurusu adımları takip edilerek sisteme giriş sağlanacaktır.

* Başvuru tamamlandıktan sonra, kurs katılım ücretini (500 TL) e-Devlet üzerinden gelen referans numarası ile Garanti Bankası Şubelerinden Kurumsal Tahsilat olarak veya Garanti Bankası İnternet Bankacılığı kullanılarak yatırılacaktır. (Kurumsal Tahsilat Kodu: 3610)

* HİÇBİR ŞEKİLDE HAVALE VE EFT KABUL EDİLMEYECEKTİR.

BİRİNCİ KADEME ANTRENÖR KURSU BAŞVURUSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 2 adet son altı ay içinde çekilmiş orijinal vesikalık fotoğraf,
 • Diploma ve Mezuniyet Belgesinin tasdikli sureti, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya Noterce tasdik edilecek (Öğrenci olanlar Öğrenci oldukları Okuldan aldıkları Öğrenci Belgelerinin aslını verebilirler.)
 • Savcılık iyi hal kağıdı (aslı),(e-Devlet ten alınabilir),
 • Sağlık raporu aslı (Sağlık Ocaklarından alınabilir),
 • Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden 6 aydan fazla ceza almadığına dair yazının aslı, (e-Devlet ten alınabilir),
 • Kursa katılmak istenildiğine dair dilekçe, (Tıklayınız).
 • Türk Kızılay´ından alınacak iki günlük “Temel İlk Yardım Eğitim Programı” sertifikası (detaylı bilgi için Bkz.ilkyardim.org.tr)

Aşağıda belirtilen belgeler ya da koşulları sağlayanlardan Türk Kızılay’ından alınacak iki günlük “Temel İlk Yardım Eğitim Programı Sertifikası” istenmeyecektir.

 • Sağlık Bakanlığından veya Bakanlığın onay verdiği kurumlardan alınan Temel İlk Yardım Belgesi,
 • Millî Eğitim Bakanlığının düzenlediği kurslardan alınan Temel İlk Yardım Belgesi,
 • Üniversitelerin spor eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan ve transkriptlerinde “İlk Yardım” dersi aldıklarını belgeleyenler,
 • Doktor, hemşire ve sağlık teknisyeni olanların onaylı diploma fotokopisi,
 • Ehliyet belgesine sahip olanların ehliyet belgesi fotokopisi,

Temel İlk Yardım Sertifikasının kısa sürede temininde güçlük çeken kursiyer adaylarının; sertifikasını kursun bitimini takip eden doksan gün içerisinde Federasyonumuza teslim etmesi koşulu ile kurs başvuruları kabul edilecektir.  

ÖNEMLİ NOT-1: Kurs programlarında yer alan uygulamalı derslere spor kıyafeti ile katılmak zorunludur.

ÖNEMLİ NOT-2: Daha önce açılan antrenör kurslarında bütünlemeye kalan kursiyerler; 08 ARALIK 2019 PAZAR günü 09:30-12:30 saatleri arasında bütünleme sınavına katılabileceklerdir. Bütünleme sınavına katılacak  kursiyerlerin,  bütünleme sınavına girmek istedikleri ders/dersleri belirten Bütünleme Sınav Formu ile birlikte (Tıklayınız)  Federasyonumuzun  Garanti Bankası Anafartalar Caddesi Şubesinde bulunan TR20 0006 2000 7110 0006 2957 92 IBAN numaralı hesaplarına  bütünleme sınavı için  (kaldıkları her ders için) 20 TL yatırarak dekont ve formu 27 KASIM 2019  ÇARŞAMBA  gününe kadar Federasyonumuza göndermeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT-3: TVF Antrenör Eğitim Talimatının 17. maddesine göre kursiyerlerin kurs yöneticisi tarafından kabul edilen mazeretleri nedeni ile ya da raporlu olarak devamsızlık süresi toplam ders saatinin %10’unu (1 gün) aşamaz. Toplam ders saatinin %10’unu aşan devamsızlık hallerinde (raporlu olma hali dahil) kursiyerlerin kursla ilişkileri kesilir.

ÖNEMLİ NOT-4: Başvurularını tamamlayan ancak yayınlanan Kursiyer Listesinde ismi bulunmayanlar; Durumu ve hesap bilgilerini belirtir bir dilekçe ile banka dekontlarını göndermeleri halinde ücretleri geri en kısa zamanda iade edilecektir.

ÖNEMLİ  NOT-5: TVF Antrenör Eğitim Talimatının 24.1 maddesine göre BESYO mezunları 29 – 30 KASIM ve 01 ARALIK 2019 tarihleri arasındaki temel derslerden muaf olup, kursa 02 ARALIK 2019 Pazartesi günü saat 09:30’da katılacaklardır.

Bu Yazıya Oy Verin