Ankara’da İkinci Kademe Antrenörlük Kursu Duyurusu

28 Temmuz-6 Ağustos 2017 tarihleri arasında Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda İkinci  Kademe Antrenör Kursu açılması planlanmaktadır.

Bu kursa katılabilmek için 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar istenen belgelerin Federasyonumuza bizzat veya posta yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Kursun açılabilmesi için katılımcı sayısı;  en az 30, en fazla 50 kişi ile sınırlı tutulacaktır. Belirtilen katılımcı sayısına ulaşmayan kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

Kursla ilgili koşullar ve istenen belgeler aşağıda belirtilmiştir.

Duyurur, başarılar dileriz. 

İKİNCİ KADEME ANTRENÖR KURSU BAŞVURU KOŞULLARI

1- Birinci Kademe Antrenör Belgesine sahip olmak,

2- Birinci Kademe Antrenör Belgesinin düzenlenme tarihinden itibaren en az 2 tam sezon voleybol antrenörlüğü yapmış olmak ve bu süre içerisinde Federasyonun düzenlediği ya da onayladığı en az 1 gelişim seminerine katılmış olmak,

3- Türkiye Bayanlar ve Erkekler Birinci Liginde en az 10 tam sezon voleybol oynamış olan sporcular bu şartlara tabii olmadan 1. Kademe Yardımcı Antrenör yetiştirme kursundan muaf tutularak 2. Kademe Antrenör yetiştirme kursuna katılma hakkı elde ederler (Bu sürenin hesabında Federasyon kayıtları esas alınır)

İKİNCİ KADEME ANTRENÖR KURSU BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER

1- Birinci Kademe Antrenör belgesinin aslı,

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi,

3- Sağlık raporu (Sağlık Ocaklarından alınabilir),

4- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden 6 aydan fazla ceza almadığına dair yazı (aslı),

5- Cumhuriyet savcılığından iyi hal kağıdının aslı (e-devletten alınan sabıka kaydı geçerlidir ),

6- İki adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık orijinal fotoğraf (erkek adaylar için sakalsız ve kravatlı olacaktır),

7- Öğrenim durumu belirten mezuniyet belgesi fotokopisi,

8- Bir adet seminer belgesi fotokopisi,

9- Müsabaka cetvelleri (sezonlara göre ayrılmış olması gerekmektedir)

10- Federasyonumuzun Garanti  Bankası Anafartalar Caddesi Şubesinde bulunan TR20 0006 2000 7110 0006 2957 92 IBAN numaralı  hesabına İkinci Kademe Antrenör kursu için 500,00 TL yatırıldığına dair banka dekontunun aslı, (banka dekontunda antrenör kademesi, adı soyadı ibareleri belirtilecektir)

11- Kursa katılmak istenildiğine dair dilekçe (Tıklayınız)

ÖNEMLİ NOT-1: 2. Kademe Antrenörlük kursu,  başvuru koşulları arasında ikinci maddede belirtilen en az iki yıl çalışmış olma koşulunun sağlanması için aşağıdaki maddelerden en az bir tanesinin yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

– Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorileri ve bölgesel lig müsabakalarıyla ilgili çalışmaları için her sezon en az 5 (beş) müsabaka cetveli,

– Deplasmanlı liglerdeki çalışmalarını her sezon için en az 10 (on) müsabaka cetveli ile belgelemek.

ÖNEMLİ NOT-2: TVF Antrenör Eğitim Talimatının 23.5 maddesi gereğince toplam millilik sayıları 10-24 arasında olan sporcular yukarıdaki koşullar aranmaksızın 2. Kademe Antrenör Kursuna kabul edilirler.

ÖNEMLİ NOT-3: Kurs programları teorik ve uygulamalı derslerden oluşmaktadır. Kurs programında yer alan uygulamalı derslere spor kıyafeti ile katılmak zorunludur.

ÖNEMLİ NOT-4: Daha önce açılan birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü kademe antrenör kurslarında bütünlemeye kalan kursiyerler; 6 Ağustos 2017 Pazar günü 09.00-12.30 saatleri arasında bütünleme sınavına katılabileceklerdir. Bütünleme sınavına katılacak kursiyerlerin, bütünleme sınavına girmek istedikleri ders/dersleri belirten dilekçeleriyle birlikte (Tıklayınız) Federasyonumuzun Garanti  Bankası Anafartalar Caddesi Şubesinde bulunan TR20 0006 2000 7110 0006 2957 92 IBANnumaralı hesabına  bütünleme sınavı için (tüm dersler için) 20 TL yatırarak, hem dekontu hem de dilekçeyi 2 Ağustos 2017 Çarşamba  günü mesai bitimine kadar Federasyonumuza göndermeleri gerekmektedir.

Bu Yazıya Oy Verin