2. Kademe Antrenör Kursu Duyurusu

24 Haziran – 03 Temmuz 2019 tarihleri arasında İZMİR İli Atatürk Voleybol Salonu Vestel Venus Spor Kompleksi’nde 2. Kademe Antrenör Kursu açılacaktır.

Kurs katılımcı sayısı minimum 50 maksimum 70 kişi ile sınırlı olacaktır.

Katılımcı sayısı ve kursiyer isim listesi başvuru bitimi sonrasında sitemizden yayınlanacaktır.

Başvurular 01 – 14 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir.

KURSA BAŞVURULAR e -DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

BAŞVURULAR İÇİN:

* e-Devlet – Kurumlar- Gençlik ve Spor Bakanlığı- Spor Bilgi Sistemi (Uygulamaya git) – Spor Elemanları – Kurs Başvurusu adımları takip edilerek sisteme giriş sağlanacaktır.

* Başvuru tamamlandıktan sonra, kurs katılım ücretini (750 TL) e-Devlet üzerinden gelen referans numarası ile Garanti Bankası Şubelerinden Kurumsal Tahsilat olarak yatırılacaktır. (Kurumsal Tahsilat Kodu: 3610)

* HİÇBİR ŞEKİLDE HAVALE VE EFT KABUL EDİLMEYECEKTİR.

İKİNCİ KADEME ANTRENÖR KURSUNA KATILIM ŞARTLARI:

 • Antrenör Eğitim Talimatının 8.Maddesinde yer alan Antrenör Kurslarına Katılacaklarda Aranılacak Genel Şartlara uymak,
 • Birinci Kademe Yardımcı Antrenör belgesine sahip olmak,
 • Belgenin düzenlenme tarihinden itibaren 2 yıl çalışmış olmak,
 • Bu süre içerisinde Federasyonumuzun düzenlediği veya onayladığı en az 1 gelişim seminere katılmış olmak,

Yukardaki şartlardan ayrıca, aşağıdaki şartlardan herhangi birine sahip olmak;

 • Toplamda 10 – 24 arası Milliliğe sahip olmak ve belgelendirmek veya
 • Türkiye Bayanlar ve Erkekler Birinci Liginde en az 10 tam sezon voleybol oynamış olmak ve belgelemek, (Bu sürenin hesabında Federasyon kayıtları esas alınır.)

ÖNEMLİ NOT-1: Geçici 2.Kademe Antrenör belgesine sahip olan antrenörlerin kursa katılmaları zorunludur.

ÖNEMLİ NOT-2: 2 yıl çalışmış olma koşulunun sağlanması için aşağıdaki maddelerde yer alan şartlardan en az bir tanesinin yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

 • Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorileri, il müsabakalarıyla ilgili çalışmaları için her sezon en az 5 müsabaka cetveli,
 • Deplasmanlı liglerdeki çalışmaları için her sezon en az 10 müsabaka cetveli ile belgelemek,

ÖNEMLİ NOT-3: Müsabaka Cetvelleri ve Seminer Belgeleri başvuru süresi içerisinde Voleybol Federasyonu’nun Ankara adresine gönderilmesi gerekmektedir. Zamanı içerisinde belgelerini göndermeyen kursiyerlerin başvurusu eksik sayılacaktır.

İKİNCİ KADEME ANTRENÖR KURSU BAŞVURUSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

 • Kimlik fotokopisi,
 • 2 adet son altı ay içinde çekilmiş orijinal vesikalık fotoğraf,
 • Diploma ve Mezuniyet Belgesinin tasdikli sureti, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya Noterce tasdik edilecek (Öğrenci olanlar Öğrenci oldukları Okuldan aldıkları Öğrenci Belgelerinin aslını verebilirler.)
 • Savcılık iyi hal kağıdı (aslı),(e-Devlet ten alınabilir),
 • Sağlık raporu aslı (Sağlık Ocaklarından alınabilir),
 • Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden 6 aydan fazla ceza almadığına dair yazının aslı,
 • Kursa katılmak istenildiğine dair dilekçe, (Tıklayınız).
 • 1 adet Seminer Katılım Belgesi

BAŞVURULARIN TAM OLMASI İÇİN İSTENEN BELGELERİN KURS ÜCRETİ YATIRILMADAN ÖNCE MUTLAKA SİSTEME YÜKLENİLMESİ GEREKMEKTEDİR. ÜCRET YATIRILDIKTAN SONRA SİSTEME GİRİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

ÖNEMLİ NOT-1: Kurs programlarında yer alan uygulamalı derslere spor kıyafeti ile katılmak zorunludur.

ÖNEMLİ NOT-2: Daha önce açılan antrenör kurslarında bütünlemeye kalan kursiyerler 03 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA günü 09:00-12:30 saatleri arasında bütünleme sınavına katılabileceklerdir. Bütünleme sınavına katılacak  kursiyerlerin,  bütünleme sınavına girmek istedikleri ders/dersleri belirten bilgi formu ile birlikte (Tıklayınız) Federasyonumuzun  Garanti Bankası Anafartalar Caddesi Şubesinde bulunan TR20 0006 2000 7110 0006 2957 92 IBAN numaralı hesaplarına  bütünleme sınavı için  (kaldıkları her ders için) 20 TL yatırarak dekont ve dilekçelerini 19 HAZİRAN 2019  ÇARŞAMBA  gününe kadar Federasyonumuza göndermeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT-3: TVF Antrenör Eğitim Talimatının 17. maddesine göre kursiyerlerin kurs yöneticisi tarafından kabul edilen mazeretleri nedeni ile ya da raporlu olarak devamsızlık süresi toplam ders saatinin %10’unu (1 gün) aşamaz. Toplam ders saatinin %10’unu aşan devamsızlık hallerinde (raporlu olma hali dahil) kursiyerlerin kursla ilişkileri kesilir.

ÖNEMLİ NOT-4: Başvurularını tamamlayan ancak yayınlanan Kursiyer Listesinde ismi bulunmayanlar; Durumu ve hesap bilgilerini belirtir bir dilekçe ile birlikte banka dekontlarını göndermeleri halinde ücretleri en kısa zamanda geri iade edilecektir.

Bu Yazıya Oy Verin