Temsilcimiz Beşiktaş, CEV Challenge Kupası’nda Sahne Alıyor

Ülkemizi 2019 CEV Challenge Kupası bayanlar kategorisinde temsil eden Beşiktaş, ilk tur ilk maçında yarın (13 Kasım 2018, Salı), TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda, saat 13.00’te, Kosova’nın Kastrioti Ferizaj takımını konuk edecek.

Bu müsabakanın rövanşı ise; 15 Kasım 2018, Perşembe günü, saat 19.00’da, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak.

Temsilcimiz, rakibine her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kurarsa, adını 2019 CEV Challenge Kupası’nda 16’lı Finaller Turu’na yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip bir üst tura yükselecek.

Temsilcimiz, turu geçmesi halinde ise; CEV Challenge Kupası’nda 16’lı Finaller Turu’nda diğer temsilcimiz Aydın B.Şehir Bld. ile eşleşecek.

Karşılaşma öncesinde değerlendirmelerde bulunan Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı oyuncularından Arelya Karasoy; “Balkan Kupası nedeniyle sezona diğer takımlara göre daha erken başladık. Balkan Kupası’nı kazanarak CEV Challenge Kupası’na katılma hakkı elde ettik. Hem Avrupa Kupası hem de Vestel Venus Sultanlar Ligi karşılaşmalarından dolayı yoğun bir tempoda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tkaım olarak uzun süredir birlikte oynuyoruz. İyi bir uyum yakaladık. CEV Challenge Kupası eleme usulüne göre oynanan bir turnuva olduğu için her maçı ayrı ayrı düşünmeliyiz. Her iki karşılaşmayı da Kosova takımının talebi üzerine İstanbul’da TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynayacağız. Bu avantajı iyi kullanarak bir üst tura yükselmek istiyoruz” dedi.

Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı oyuncularından Ceren Kestirengöz ise; “CEV Challenge Kupası eleme usulü göre oynanan bir turnuva. Bu yüzden her sayının, her setin, her karşılaşmanın büyük bir önemi var. Bunun bilincinde sahaya çıkacağız. Rakibimizin talebi üzerine her iki maçı da İstanbul’da oynayacağız, bu bizim için bir avantaj olacak. Umarım iyi bir oyun sergileyerek turu geçeriz” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin