Temsilcilerimiz Sahaya Çıkıyor

Ülkemizi CEV Kupası’nda temsil eden Galatasaray ile CEV Challenge Kupası’nda temsil eden Bursa B. Şehir Bld. bu hafta çeyrek final maçlarına çıkıyorlar.

Bursa B. Şehir Bld., yarı final için sahada

2017 CEV Challenge Kupası’nda ülkemizi temsil eden Bursa B. Şehir Bld., 7 Mart Salı günü (yarın), saat 18.00’de, NaturHouse Ciudad de Logroño (İspanya) takımını Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda ağırlayacak.

Çeyrek finaldeki ilk maçından 3-1 galip ayrılarak, yarı final için önemli bir avantaj yakalayan temsilcimiz, bu etapta yapacağı iki karşılaşma sonunda, puan olarak üstünlük kurarsa, 2017 CEV Bayanlar Challenge Kupası’nda adını, yarı finale yazdıracak. Eğer puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak altın seti kazanan ekip, tur atlayacak.

Turu atlayan takımın rakibi ise; Viteos Neuchatel Université İsviçre-SSC Palmberg Schwerin Almanya eşleşmesinin galibi olacak. Yarı final etabının ilk maçı 29 Mart’ta, ikinci maçı 2 Nisan’da yapılacak.

Galatasaray, çeyrek final ilk maçına çıkıyor

Ülkemizi, 2017 CEV Kupası’nda temsil eden Galatasaray, Polonya ekibi Budowlani Lodz Takımı ile çeyrek finaldeki ilk maçını, 8 Mart Çarşamba günü yapacak. Burhan Felek Voleybol Salonu’ndaki maç, saat 19.00’da başlayacak ve TRT Spor’dan naklen verilecek.

Galatasaray bu etabın ikinci maçını, 15 Mart’ta, deplasmanda yapacak.

Temsilcimiz bu etapta yapacağı iki karşılaşma sonunda rakibine karşı puan olarak üstünlük kurarsa, adını yarı finale yazdıracak. 3-1 veya 3-0 mağlup olması durumunda, “Altın Set” kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra, 15 sayı üzerinden oynanacak altın seti kazanan ekip, çeyrek finaldeki yerini alacak.

Galatasaray, turu geçmesi durumunda Dinamo Kazan Rusya-Vizura Beograd Sırbistan eşleşmesinden tur atlayacak takımla, finale çıkma mücadelesi verecek. Bu etabın maçları 28 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Bu Yazıya Oy Verin