Temsilcilerimiz Avrupa Kupaları’nda Sahaya Çıkıyor

Ülkemizi 2019 CEV Şampiyonlar Ligi erkekler kategorisinde temsil eden Arkas Spor ile Halkbank, 2019 CEV Kupası erkekler kategorisinde temsil eden Galatasaray, 12-14 Şubat 2019 tarihlerinde, Avrupa sahnesinde sahaya çıkacaklar.

Bayanlar kategorisinde ise; ülkemizi 2019 CEV Kupası’nda temsil eden Galatasaray HDI Sigorta ve 2019 CEV Challenge Kupası’nda temsil eden Aydın BBSK, 12-13 Şubat 2019 tarihlerinde, Avrupa sahnesinde sahaya çıkacaklar.

Halkbank, Roeselare Deplasmanında
2019 CEV Şampiyonlar Ligi erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Halkbank, A Grubu’ndaki beşinci maçında, 14 Şubat 2019, Perşembe günü, Türkiye saati ile 22.30’da deplasmanda Belçika’nın Knack Roeselare takımına konuk olacak. Schiervelde Salonu’nda oynanacak karşılaşmayı Spor Smart HD naklen yayınlayacak.

Arkas Spor, Tours VB’ye Konuk Olacak
2019 CEV Şampiyonlar Ligi erkekler kategorisindeki diğer temsilcilerimizden Arkas Spor ise, E Grubu’ndaki beşinci maçında, yarın (12 Şubat 2019, Salı), Türkiye saati ile 22.30’da deplasmanda Fransa’nın Tours VB takımına konuk olacak. Salle Robert Grenon Salonu’nda oynanacak karşılaşmayı Spor Smart HD naklen yayınlayacak.

Galatasaray, Belçika Deplasmanında
2019 CEV Kupası erkekler kategorisindeki temsilcimiz Galatasaray, çeyrek final ikinci maçında, 14 Şubat 2019, Perşembe günü, deplasmanda Türkiye saati ile 22.30’da, Belçika’nın Lindemans Aalst takımına konuk olacak.

Temsilcimiz, sahasında oynadığı ilk karşılaşmada rakibini 3-1 mağlup etmişti.

Temsilcimiz, rakibine her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kurarsa, adını 2019 CEV Kupası’nda yarı finale yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip, yarı finaldeki yerini alacak. Galatasaray, turu geçmesi durumunda ise; yarı finalde Ford Store Levoranta Sastamala (Finlandiya) – Kuzbass Kemerovo (Rusya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Galatasaray HDI Sigorta, Çeyrek Final Rövanş Maçına Çıkıyor
2019 CEV Kupası bayanlar kategorisindeki temsilcimiz Galatasaray HDI Sigorta, çeyrek final ikinci maçında, yarın (12 Şubat 2019, Salı), Türkiye saatiyle 18.00’da deplasmanda Romanya’nın CSM Volei Alba Blaj takımıyla karşılaşacak.

Temsilcimiz, sahasında oynadığı ilk karşılaşmada rakibini 3-0 mağlup etmişti.

Temsilcimiz, rakibine her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kurarsa, adını 2019 CEV Kupası’da yarı finale yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip, yarı finaldeki yerini alacak. Galatasaray HDI Sigorta, turu geçmesi durumunda ise; yarı finalde Stiinta Bacau (Romanya) – VK UP Olomouc (Çekya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Aydın BBSK’in Konuğu AO Thiras
2019 CEV Challenge Kupası bayanlar kategorisindeki temsilcimiz Aydın BBSK, çeyrek final ikinci maçında, 13 Şubat 2019, Çarşamba günü, saat 19.00’da, Mimar Sinan Spor Salonu’nda Yunanistan’ın AO Thiras takımını ağırlayacak.

Temsilcimiz, deplasmanda oynadığı ilk karşılaşmada rakibini 3-2 mağlup etmişti.

Temsilcimiz, rakibine her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kurarsa, adını 2019 CEV Challenge Kupası’nda yarı finale yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip, yarı finaldeki yerini alacak. Aydın BBSK, turu geçmesi durumunda ise; yarı finalde Kanti Schaffhausen (İsviçre) – GEN-I Volley Nova Gorica (Slovenya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Bu Yazıya Oy Verin