Galatasaray ve Aydın BBSK, Avrupa Sahnesinde Sahaya Çıkacaklar

Ülkemizi 2019 CEV Kupası erkekler kategorisinde temsil eden Galatasaray ile ülkemizi 2019 CEV Challenge Kupası bayanlar kategorisinde temsil eden Aydın BBSK, 05-06 Mart 2019 tarihlerinde Avrupa sahnesinde sahaya çıkacaklar.

Galatasaray, Yarı Final Rövanş Karşılaşmasına Çıkıyor
2019 CEV Kupası erkekler kategorisindeki temsilcimiz Galatasaray, yarı final ikinci maçında, yarın (05 Mart 2019, Salı), TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda, saat 19.00’da Rusya’nın Kuzbass Kemerovo takımını konuk edecek. Mücadeleyi GS TV naklen yayınlayacak.

Temsilcimiz, deplasmanda oynadığı ilk karşılaşmada rakibine 3-1 mağlup olmuştu.

Temsilcimiz, rakibine her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kurarsa, adını 2019 CEV Kupası’nda finale yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip, finaldeki yerini alacak. Galatasaray, turu geçmesi durumunda ise; finalde Olympiacos (Yunanistan) – Trentino (İtalya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Aydın BBSK’in Konuğu GEN-I Volley Nova Gorica
2019 CEV Challenge Kupası bayanlar kategorisindeki temsilcimiz Aydın BBSK, yarı final ikinci maçında, 06 Mart 2019, Çarşamba günü, saat 19.00’da, Mimar Sinan Spor Salonu’nda Slovenya’nın GEN-I Volley Nova Gorica takımını ağırlayacak.

Temsilcimiz, deplasmanda oynadığı ilk karşılaşmada rakibini 3-2 mağlup etmişti.

Temsilcimiz, rakibine her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kurarsa, adını 2019 CEV Challenge Kupası’nda finale yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip, finaldeki yerini alacak. Aydın BBSK, turu geçmesi durumunda ise; finalde Volero Le Cannet (Fransa) – Saugella Monza (İtalya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Bu Yazıya Oy Verin