Galatasaray, CEV Kupası’nı Gümüş Madalya İle Tamamladı

Ülkemizi 2019 CEV Kupası erkekler kategorisinde temsil eden Galatasaray, final ikinci (rövanş) maçında, bugün (26 Mart 2019 Salı), TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda konuk ettiği İtalya’nın Trentino Itas takımına 25-22 25-21 16-25 16-25 ve 5-15‘lik setlerle 2-3 mağlup olarak 2019 CEV Kupası’nı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Müsabakanın Portekizli başhakemi Helio Ormonde ise karşılaşma sonrasında aktif hakemlik kariyerini sonlandırdı. Karşılaşma sonrasında CEV Asbaşkanı Hanno Pevkur, karşılaşmanın hakemleri Helio Ormonde, Benone Visan, Ramazan Çevik ile süpervizör Andro Lezhava‘ya plaket verdi.

Final karşılaşmasının ardından düzenlenen kupa ve madalya töreninde; Trentino Itas takımından Uros Kovacevic, CEV Kupası Finalleri’nin En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi. Kovacevic’e ödülünü CEV Asbaşkanı Hanno Pevkur takdim etti.

CEV Kupası’nı ikinci sırada tamamlayan Galatasaray’a gümüş madalyalarını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, şiltini ise Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Galatasaray Spor Kulübü 2.Başkanı Abdürrahim Albayrak takdim etti.

CEV Kupası’nı şampiyon olarak tamamlayan Trentino Itas takımına madalyalarını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay kupasını ise CEV Asbaşkanı Hanno Pevkur verdi.

GALATASARAY – TRENTINO ITAS: 2-3
SALON: TVF BURHAN FELEK
HAKEMLER: Helio Ormonde, Benone Visan
GALATASARAY: Selçuk, Antonov, Venno, Duff, Yasin, Emin ( Can (L), Onurcan (L), Doğukan, Muzaffer, Melih, Gergye, Ufuk)
TRENTINO ITAS: Russell, Vettori, Gianelli, Candellaro, Kovacevic, Codarin ( Grebbenikov (L), Nelli, Van Garderen, Cavuto, Daldello, De Angelis (L))
SETLER: 2-3 (25-22 25-21 16-25, 16-25, 5-15)
SÜRE: 121 dakika (26, 30, 28, 26, 11)

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız

Bu Yazıya Oy Verin