CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Finalinde İlk Rauntun Kazananı Fenerbahçe Opet Oldu

İki Türk temsilcisinin karşı karşıya geldiği 2023 CEV Şampiyonlar Ligi yarı final eşleşmesinde; ilk maçı kazanan taraf 3-0’lık sonuçla Fenerbahçe Opet oldu.

Karşılaşmada Uluslararası Voleybol Hakemimiz Ozan Çağı Sarıkaya yardımcı hakem olarak görev yaptı. Fenerbahçe Opet’in Türk pasör çaprazı Melissa Vargas karşılaşmanın en değerli oyuncu seçildi. Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

VAKIFBANK-FENERBAHÇE OPET: 0-3
SALON: VakıfBank Spor Sarayı
HAKEMLER: David Fernandez Fuentes (İspanya), Ozan Çağı Sarıkaya (Türkiye)
VAKIFBANK: Cansu, Bajema, Zehra, Egonu, Gabi, Ogbogu, Ayça (L) (Buket, Aylin (L), Derya, Daalderop)
FENERBAHÇE OPET: Eda, Macris, Fedorovtseva, Vuchkova, Vargas, Ana Cristina, Gizem (L) (Cansu, Lazareva)
SETLER:10-25, 23-25, 20-25
SÜRE: 1 saat 9 dakika (18′,27′,24′)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş karşılaşması, 13 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanacak.

Eşleşmede rakibine üstünlük sağlayacak takım, Torino’daki Süper Final’de Eczacıbaşı Dynavit-Igor Gorgonzola Novara eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Statü
Rakibine karşı her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kuran ekip, adını 2023 CEV Şampiyonlar Ligi’nde finale yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip, finaldeki yerini alacak.

Bu Yazıya Oy Verin