TMOK’ta Büyük Kaptan’a Şeref Diploması Ödülü

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amaçlı faaliyetleri kapsamında “İyiye, doğruya, güzele” sloganıyla bu yıl 40’ıncısı verilen Türkiye Fair Play Ödülleri’nin kazananları açıklandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, milli takım formasıyla elde ettiği başarılarla FIVB tarafından son 10 yılın en iyi 100 voleybolcusu ve 2021 yılının en iyi 12 kadın voleybolcusu” listesinde yer alması sebebiyle “Sportif Kariyer” dalında Şeref Diploması ödülüne layık görüldü.

Ülkemizi Londra 2012 ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda temsil eden A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, 2024 yılı sonuna kadar TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği ve TMOK Sporcu Komisyonu Başkanlığı görevine layık görülmüştü.

Ayrıca; Fair Play gönüllüsü olarak Fair Play’in toplum nezdinde yaygınlaşmasına hizmet etmekte olan ve voleybol sporunun gelişimine katkıda bulunan Voleybolaktuel.com Genel Yayın Yönetmeni ve Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Basın Danışmanı Savaş Eskigülek, Sportif Tanıtım dalında ödüle layık görüldü.

Bu Yazıya Oy Verin